Yeni Albümünden Parçalara da Yer Veren Nelly White Band, Footloose Kaleiçi’nde Sahne Aldı

Fotoğraf: Nelly White Band Antalya Footloose Kaleiçi’nde Sahneye hazırlanırken- 14 Ağustos 2016

Nelly White Band Footloose Kaleiçi’nde sevenleriyle buluşmaya devam ediyor. Soul, Funk, Pop, Jazz, R&B gibi  çok geniş bir repertuvarı olan Nelly White Band, geçtiğimiz Pazar Antalya Footloose Kaleiçi’nde sahne aldı.

İlginin yoğun olduğu gecede grubun solisti , besteci Nelly White,  Lana Del Rey’den Aretha Franklin’e ve Ray Charles’ a  çok fazla sanatçının bestesini seslendirdi.

Grup Ağustos’un sonunda tamamlanması beklenen albümlerinden de bestelere yer verdi.  Nelly White tarafından bestelenen ancak henüz hiç bir yerde çalınmamış yeni parçalar da  grubun sahne performansında dinleyiciyle buluştu.

 

İlk Albüm Ağustos’un Sonunda Geliyor

Nelly White Band‘in iki yıldır üzerinde çalıştığı  ilk albümü Ağustos’un sonunda tamamlanıyor. Bir yıldır  stüdyo kayıtları için çalışmaların yürütüldüğü İngilizce dijital albüm 8  parçadan oluşuyor. 2005 yılından beridir Akdeniz’de sahne alan Nelly White Band’in  ilk dijital albümünde yer alacak parçalar ağırlıkta  Nelly White tarafından bestelendi.

Piyanist-Besteci  Nelly White, albüm ismi için ise henüz karar vermediklerini ama “Coming home again, Far from home, Casting Shadows, Feels like home ” isimlerinin alternatifler arasında olduğunu belirtiyor. Uzun yıllardır Türkiye’de yaşayan besteci  albüm isimlerinde ağırlıkta bir yuvaya  özlemine  dikkat çekiyor.  Albümü, hayatı ve yaşadıklarının yansıması olarak değerlendiren  White,  tarzlarının pop, rock , R&B ile  sınırlandırmadıklarını, herkesin sevebileceğini parçalardan oluştuğunu belirtiyor.

Nelly White Hakkında

image1

 

3 yaşında piyano çalmaya başladı. Londra Kraliyet Müzik Akademisinde piyano, yan flüt ve müzik teorisi dersleri ile müzikal eğitim aldı. Müzik öğretmeninin ‘sesleri duyduktan sonra söyleme’ testlerine yönlendirmesiyle sesini fark eden Nelly, şarkı söylemeye başladı. Korolarda ve değişik müzik gruplarında şarkı söyledi, piyano çaldı.

Pazarlama, halkla ilişkiler ve grafik tasarımı eğitimini tamamlayıp iş hayatına başladı. Bir süre sonra kişisel nedenlerden dolayı Türkiye’ye geldi. Bu süreçte vokal koçluğu ve sağlığı için diyetisyenlik eğitimi aldı. Türkiye’de hayat arkadaşı Çağlar Anber ile tanışıp müzik hayatına geri döndü. Beraber ailelerini kurup müzik yolculuklarında da beraber yürüyorlar.

 

Grup Üyeleri Hakkında

2016-08-03_16-35-00

Çağlar Anber grubun bas gitaristi ve menajeri. Müzik hayatına çok küçük yaşlarda piyano ile başladı. Üniversite yıllarında bas gitar ile tanıştı. 90’lar sonu 2000’ler başı Grup Merdiven’in albümünde yer aldı. Uzun yıllar başta Grup Merdiven olmak üzere birçok sanatçı ile konserler verdi.

Yiğit Ergün grubun gitaristi. Çocukluğunda gitar ile tanıştı ve bu aşkı hayatının her döneminde devam etti. Marmara Üniversitesi müzik öğretmenliği mezunu olan Yiğit aynı zamanda müzik öğretmeni. Sahibi olduğu Karakedi müzik stüdyosunda dersler veriyor ve aynı zamanda albüm kayıtları yapıyor. Daha fazla bilgi için,www.karakedimuzikstudyo.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Anıl Çağma grubun davulcusu ve en genç üyesi. Müzisyen bir ailenin çocuğu. Çocuk yaşlarda tanıştığı davul hayatının anlamı oldu. 4 yıldan beri Nelly White Band de davul çalıyor.

Resmi Facebook sayfasından bandın performansları takip edilebilir:

https://www.facebook.com/nellywhiteofficial/home


Nelly White ile Yapılmış Olan Röportaj İçin Tıklayınız 

 

 

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.