Hayvan Hakları İzleme Merkezi ve Komitesi, bugün hayvan hakları ihlallerine ilişkin rapor açıklayacak

Hayvan Hakları İzleme Merkezi ve Komitesi (HAKİM), 9 Ağustos Salı günü, saat 13:00′da düzenleyeceği basın toplantısında “Ne darbe ne OHAL” diyerek darbe girişimini kınayacak ve darbe girişimi sırasında, sonrasında ve darbe girişiminin ardından gelen OHAL koşullarında daha da belirginleşen, artan linç kültürü ve toplumsal şiddet, kutuplaşmaya karşı sağduyu çağrısında bulunacak.

Basın toplantısında militarizme, zorunlu askerliğe karşı, toplumsal barış ve şiddetsizlik için bir kez daha vicdanî ret çağrısında bulunulacak.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; lk basın toplantımızda, Ocak ve Şubat aylarında yaşanan hayvan hakları ihlallerine ilişkin raporlarımızı açıklamıştık. İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Av. Hülya Yalçın da raporlara yansıyan hak ihlallerini ve o dönem gündeme gelmesi beklenen Hayvanları Koruma Kanunu’nun değişikliğini öngören yasa tasarısını yorumlamıştı. Basın toplantısının sonunda, çatışma bölgelerini ziyaretlerimiz sırasında edindiğimiz gözlem ve deneyimlerimizi de aktarmıştık.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.