Olimpiyat takımı için etiketler belli oldu

05 Ağustos’ta başlayacak Rio Olimpiyatları öncesi tüm Türkiyeyi  olimpiyatlara taşıyan 21 branştan, 105 sporcunun yer aldığı Olimpiyat takımı için etiket belirlendi. Olimpiyat takımına destek için sosyal medya etiketleri,” #tekbayraktekyürek #teamTürkiye #teamTR #olimpiyatruhu #rio2016 ” olarak belirtildi. 

Dağ Medya/Rio

5-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında Brezilya’nın ikinci en büyük kenti olan Rio de Janeiro’da düzenlenecek olan olimpiyat oyunlarına 105 Türkiyeli sporcu katılacak.

2000 Sydney Olimpiyatları ve 2004 Atina Olimpiyatları’nda 10 branşta ve son olarak 2012 Londra Olimpiyatları’nda 16 branşta mücadele etmişti. 2016 Rio Olimpiyatları’nda toplam 28 branşta mücadele verilecek. 21 branşta birden mücadele edilecek.

Türkiye’nin mücadele edeceği branşlar güreş ve halter gibi branşların yanı sıra, ilk kez  tenis, modern pentatlon, kano ve kürek gibi yeni branşlar da yer alıyor.
2016 Rio Olimpiyatları, Türkiye adına 17 yaşındaki Tutya Yılmaz, Türkiye’yi Olimpiyatlarda temsil eden en genç jimnastikçi olacak. Olimpiyat takımında yer alan en genç sporcu, 17 yaşındaki Mete Gazoz ise Rio Olimpiyatları’nda okçuluk branşında mücadele etmeye hazırlanıyor.

Olimpiyat takımına destek için sosyal medya etiketleri: #tekbayraktekyürek #teamTürkiye #teamTR #olimpiyatruhu #rio2016

 

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.