26. Akbank Caz Festivali 12 Ekim’de başlıyor

Bu yıl 26.sı düzenlenen Akbank Caz Festivali, caz müziğin farklı renklerini 12 – 21 Ekim 2016 tarihleri arasında İstanbullu müzikseverler ile buluşturacak.

ht
İstanbul
Haber: Hatice Temiz* / @haticemiz

Pozitif iş birliği ile yapılacak festivalin programı şekillenmeye başladı. Farklı mekanlarda bir çok isme ev sahipliği yapacak festivalin en dikkat çeken isimleri Tony Allen, Ron Carter ve Imany oluyor. Afrobeat’i hip-hop ve rock ile harmanlayan; davulcu, besteci ve söz yazarı Tony Allen, 19 Ekim Çarşamba günü Babylon’da sahne alacak.

Festivalin en önemli konseri ise 20 Ekim Perşembe günü Zorlu PSM’de gerçekleşecek. İki Grammy ödüllü, Fransız hükumeti tarafından “Sanat ve Edebiyat Nişanı” sahibi Ron Carter, uzun süredir beraber çalıştığı Ron Carter “Golden Striker Trio” projesi ile boğazın esintisine caz tınıları serpiştirecek. Bill Evans, B.B King gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşma başarısını gösteren efsanevi isim, Donald Vega ve Russel Malone ile perşembe akşamınızı tatlandıracak.

Festivalin dikkat çeken bir diğer ismi ise Imany. 21 Ekim Cuma akşamı Volkswagen Arena’da sahne alacak Imany, “The Shape of A Broken Heart” albümü ile soul müziği popüler kültürün çarkına sıkıştırma başarısını gösterdi. Soul’un hitap ettiği kitleyi modern vizyonu ile genişleten genç sanatçı, güçlü sesi ile müzikseverlere unutulmayacak bir gece yaşatacak.

Yerli ve yabancı bir çok ismin ağırlanacağı 26. Akbank Caz Festivali’nde tam program şöyle:

14 Ekim Cuma: Fatih Erkoç @ Caddebostan Kültür Merkezi

15 Ekim Cumartesi: Ferit Odman & Terell Stafford @ Caddebostan Kültür Merkezi

19 Ekim Çarşamba: Tony Allen – Tribute to Art Blakey @ Babylon Bomonti

20 Ekim Perşembe: Ron Carter Golden Striker Trio @ Babylon Bomonti

21 Ekim Cuma: Imany @ Volkswagen Arena

22 Ekim: Okay Temiz, Tuluğ Tırpan & Juan – Garcia Herreros @ Caddebostan Kültür Merkezi

 

Kaynaklar

http://www.akbanksanat.com/caz-festivali/  

http://www.biletix.com/etkinlik-grup/115442814/ISTANBUL/tr


Hatice Temiz, Arel Üniversitesi Gazetecilik Bölümü son sınıf öğrencisi. Dağ Medya (18 Temmuz-18 Ağustos )stajyeri /haticemiz@gmail.com

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.