“Sektörde durgunluk var”

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), İstanbul Four Seasons Hotel’de düzenlediği basın toplantısında 86 projeyi kapsayan bir ay sürecek bir kampanya başlattığını açıkladı.
ht
İstanbul
Haber&fotoğraflar: Hatice Temiz* / @haticemiz

GYODER Yönetim Kurulu Başkan’ı Aziz Torun’un yaptığı açıklamada, Türkiye’nin içinde olduğu  zorlu süreçte sektör olarak iş birliği ve güç birliği içinde ekonomiye destek vermek istediklerini dile getirdi. Tüm sektörlerin bir arada olması gerektiğini ifade eden Torun, projenin Emlak Konut’un projesi ile eş olduğunu söyledi.

Dernek bünyesindeki 39 firmanın destek verdiği proje, 56 bin konut, 3 bin 200 ofisi kapsıyor. 56 bin konut yüzde 20 peşinat ve yüzde 0,7 faizle satılacak. Projeye katılan bitmiş, yapımına devam edilen ve yeni başlanan daireler var.
Aziz Torun bankalara seslendi

Projenin 1 ayı kapsadığını söyleyen Torun, bankalardan destek istedi.  “1 aylık süreyi bankaların desteği ile uzatalım. Bankalar destek versin.” dedi. Torun, ‘’Ciddi bir çalışma var. Şehit ve gaziler için bir projenin üzerinde çalışıyoruz, önümüzdeki günlerde açıklanacak.’’ dedi.
Milletin meclisini millet onarsın kampanyası

Milletin meclisini millet onarsın kampanyası üzerinde de çalıştıklarını bu işe talip olduklarını açıkladı Aziz Torun. İlgililerle temasa geçileceğini müze isterlerse müze, onarım isterlerse onarım yapacaklarını söyledi. Gayrimenkulün Türkiye’nin geleceğinde rol oynayan bir sektör olduğunun altını çizen Torun, doğrudan istihdam sağladığını söyledi.
Sektörde durgunluk var

“Geçen seneye göre bir düşüş yoktu. Sadece bir durgunluk vardı. Önümüzdeki günlerde ivme kazanacağına inanıyoruz.” dedi.
Tüketiciler dikkatli olmalı

Böyle projelerin diğer kurumlarında yapabileceğini söyleyen Torun, ‘Ruhsat alınmış mı, bankayla anlaşması var mı gibi güvencelere dikkat edilmeli’’ diyerek tüketicileri uyardı.
Emlak Konutu Projesi

30 farklı projede yüzde 20 peşinat ve 120 aya varan taksitlerle ev sahibi olunabilecek. Proje ev sahibi olmak isteyenlere iki şekil ödeme seçeneği sunuyor. İlk ödeme şekli, yüzde 20 peşinat 120 aya varan vade ve vadeye TÜFE artışı uygulaması yapılacak. Bir diğer ödeme şekli ise, yüzde 20 peşinat 120 aya kadar varan vade aylık yüzde 0,7 vade farkıyla uygulama ile satış şeklinde olacak.


*Hatice Temiz, Arel Üniversitesi Gazetecilik Bölümü son sınıf öğrencisi. Dağ Medya (18 Temmuz-18 Ağustos )stajyeri /haticemiz@gmail.com

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.