Akıncı Hava Üssü Kapatılıyor

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara’nın Kazan ilçesinde halka seslendi. Yıldırım, konuşmasında 15 Temmuz darbe girişiminde kullanılan Akıncı üssünün kapatılacağını açıkladı.

Yıldırım’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Akıncı Üssü kapatılacak. Bu darbecilerin burnundan fitil fitil getireceğiz. ABD’de bulunan o terörist başını Türkiye’ye getireceğiz. Aleme ibret için hesabını soracağız. Onlar insanları tararken sandılar ki tanklarla darbe yapacağız. Ama hakkın gücünü, halkın gücünü yenemediler.

Cuntacılar contayı yaktılar. 15 Temmuz’u her yıl anacağız. 15 gündür sokaktasınız.

Siz tarihe isminizi altın harflerle yazdırdınız. Allah sizden razı olsun. Bu millete ayar vermeye çalışanlar ölümlerden ölüm beğensin.

Ankara ve İstanbul’da tankların çıkarıldığı ve helikopterlerin kaldırıldığı bütün kışlaları kapatıyoruz. O mekanlar insanların piknik yaptığı alanlar olacak. Ne işi var tankların Ankara’nın İstanbul’un içinde. Düşmanın olduğu yer bellidir. Ankara’da, İstanbul’da değil.

 

Akıncı Hava Üssü (eski adıyla Mürted Hava Üssü)

Ankara’nın 35 km kuzey batısında, Kazan ilçesi yakınında yer alan, Türk Hava Kuvvetleri’nin bir hava üssüdür. 1. Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı bünyesindeki bu hava üssünde 4. Ana Jet Üs Komutanlığı bulunmaktadır. (1. Hava Kuvvet Komutanlığı’na bağlı diğer üsler, Eskişehir, Bandırma ve Balıkesir’de bulunan, sırasıyla, 1., 6. ve 9. Ana Jet Üsleri’dir.) Üssün yanı başında TUSAŞ-TAİ’ın uçak imalat ve bakım merkezi bulunur. Burada F-16/C ve D uçakları üretilir. (Vikipedi)

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.