Marmaris’te aranan suikast timindeki firari askerlerden 7’si bugün yakalandı

15 Temmuz darbe girişimi gecesi Muğla’nın Marmaris ilçesinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın kalıp, ayrıldığı otele saldırıda bulunan ve iki polisi şehit ederek kaçan askerlerden 3’ü daha yol kontrolü sırasında Çetibeli mevkiinde yakalandı.

7 asker de ormanlık alanda yakalandı. Yakalanan askerlerin Binbaşı Taner Berber, Astsubay İlyas Yaşar ve Astsubay Gökhan Güçlü olduğu belirtildi. Ormanlık alanda yakalanan 5 askerin adının kesinleşmediği bildirildi.

CNN Türk yayınına bağlanan DHA muhabiri şunları söyledi:

“Marmaris’e yaklaşık 20 kilometre mesafedeki Çetibeli bölgesinde otostop çeken iki kişiden şüphelendi. Üzerlerinde askeri kamuflajlar vardı. SAT komandolarından olduğu, bir binbaşı ile uzman çavuş olduğu öğrenildi.”

20160725173304_4a4d374a-0288-4131-a1f8-0c186fe318f5

Yüzbaşı tutuklanmıştı

Marmaris’te otele düzenlenen saldırıda helikopterde bulunan ve yaralanan Deniz Kurmay Yüzbaşı Haldun Gülmez, Muğla’da tutuklanmıştı.

Görenler ihbar etti

Bugün saat 16.00 sıralarında Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Çetibeli kontrol noktasına 3 kilometre mesafedeki ormanlık ve dağlık alanda, askeri kamuflaj üniformalı 3 kişiyi gören ve şüphelenen vatandaşlar, güvenlik güçlerine ihbarda bulundu. Bunun üzerine bölgeye jandarmanın yanı sıra, özel harekat polisleri ve özel kuvvetlerden gelen askerlerden oluşan güvenlik güçleri sevk edildi. Arazide arama yapan polis ve askerler, darbeci askerlerin yerini belirledi. “Teslim ol” çağrısına uyan 3 asker, gözaltına alındı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.