Ahmet Cemal Kültür Atölyesi Başvuruları Bekliyor

Çevirmen ve yazar Ahmet Cemal ve öğrencileri tarafından 2014 yazında kurulan Ahmet Cemal Kültür Atölyesi (ACKA), 2016-2017 eğitim sezonu için başvuruları bekliyor.

Edebiyat, tiyatro ve görsel kültür alanına ilgi duyan ve bu alanlarda üretimde bulunmak isteyen kişiler için bir program sunan ACKA, “birkaç haftalık veya aylık ‘hap bilgilerden oluşan’ derlemelerin ötesinde bir eğitim” vaat ediyor.

Atölye kapsamında Dünya Edebiyatı, Yazı ve Yorum, Antik Yunan’dan Günümüze Tiyatro, Marksizm ve Aydınlanma, Bilim Kültürü, Fransız Edebiyatı’na Giriş, Psikanalitik Edebiyat Okumaları, Antik Yunan Felsefesi, Sinema ve Belgesel, Başlangıcından Günümüze Eleştirel Düşüncenin Gelişimi, Sanatın ve Edebiyatın Toplumsal/Politik Tarihi, İnsanoğlunun Kimlik Arayışının Serüveni Olarak Tiyatronun Tarihi gibi dersler verilirken, çalışmalar büyük ölçüde kitaplar, metinler, filmler yardımıyla yürütülüyor.
Üç yıllık bir program olarak tasarlanan ACKA’da tüm dersler bu üç yıla yayılarak, en sonunda hepsinin alınması ve devamlılık sağlanması koşuluyla seçimlik olarak sunuluyor. Mülakatların ağustos ayının ortasından itibaren başlayacağı açıklandı…

 

(Ayrıntılı bilgi için ahmetcemalkulturatolyesi.com)

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.