Yıldırım ile Kılıçdaroğlu’dan ortak açıklama yaptı

Başbakan Yıldırım ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Çankaya’da bir araya geldi. Darbe girişiminin ele alındığı görüşme sonrası ortak açıklama yapıldı.

Başbakan Binali Yıldırım ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemal Kılıçdaroğlu Çankaya Köşkü’nde bir araya geldi. Görüşme saat 10.00’da başladı. Görüşme sonrası Yıldırım ve Kılıçdaroğlu ortak açıklama yapmak için kameralar karşısına geçti.

Kılıçdaroğlu darbe girişimi nedeniyle toplumun ciddi bir travma yaşandığını söyledi. Yıldırım ise Kılıçdaroğlu’na darbe girişimlerinin sonuçları hakkında bilgi verdiğini söyledi.

“Provokatörlere fırsat vermemeliyiz”

Yıldırım şu ifadeleri kullandı:

“Halkın meydanlara inmesi işimizi kolaylaştırdı. Bundan sonra daha dikkatli olmamız lazım. Durumdan vazife çıkaran provokatörlere fırsat vermemeliyiz.

“Bu işlere yeltenenlere gereken cevabı vermeliyiz. Yanlış yapanlar adalete teslim edilecek ve gereken yapılacak. Kimse fiziki şiddete karşı gelmek ve intikam içinde olamaz.

“Görüntülerin sosyal medyada yayınlanması konusunda hassasiyetimiz var. Hukuk dışında hareket edenler olursa en şiddetli şekilde üzerine gidilecektir.

“15 Temmuz demokrasimizin bayram günüdür. Ülkemiz büyük bir badire atlatmıştır. Sonunda millet kazanmıştır. Kılıçdaroğlu’na gösterdiği hassasiyet konusunda teşekkür ediyorum.”

Ne olmuştu?

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Başbakan Binali Yıldırım, muhalefet partilerinin takındıkları tavırdan dolayı teşekkür etmişti.

Başbakan Yıldırım ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün telefonda görüşmüş ve Kılıçdaroğlu’nun talebiyle bugün bir araya karar vermişlerdi. Yıldırım, saat 13.00’de de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya gelecek.

Fotoğraf: AA

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.