Darbe girişimi konserleri iptal ettirdi

15  Temmuz Cuma günü yaşanan darbe girişiminin ardından çeşitli konserler ve festivaller iptal edildi. Hava yolunun kapatılması ve sanatçıların Türkiye’ye gelmek istememesiyle programlar değişikliğe uğradı. One Love Festival iptal edilirken BirGün’lük Festival ileri bir tarihe ertelendi. İstanbul Caz Festivali 22 Temmuz’a kadar olan programında değişiklik yaptı.

 

ht
İstanbul
Haber: Hatice Temiz* / @haticemiz

İstanbul Caz Festivali program değiştirdi

2016-07-18_16-20-20

İKSV’den Kültür Servisi’ne yapılan açıklamada “Söz konusu sanatçıların yaşanan olaylar ve güvenlik kaygıları nedeniyle Türkiye’ye gelmek istememesi veya uçuşlarda yaşanan aksaklıklar nedeniyle Türkiye’ye gelemediğinden konserlerin iptal edildiği” aktarıldı.

  • 18 Temmuz Pazartesi günü saat 19:30’da Cyrus Chestnut, Buster Williams ve Lenny White olarak planlanan konsere Lenny White katılamayacak.
  • 18 Temmuz saat 21:30’da Zorlu PSM Ana Tiyatro’da Branford Marsalis Quartet with Special Guest Kurt Elling konseri iptal edildi.
  • 19 Temmuz Salı günü gerçekleşmesi planlanan Antonio Sanchez and Migration ve Scofield Mehldau Guiliana konserleri iptal edildi.
  • 20 Temmuz’daki Ernest Ranglin & Friends konseri başka bir mekanda gerçekleşecek. Duyurusu sonra yapılacak. Ön grup The Budos Band ise konsere katılamayacak.
  • 20 Temmuz 21:30’da Salon IKSV’deki Bulut Gülen Quintet konseri gerçekleştirilecek. Konuk sanatçı Yuri Honing konsere katılamayacak.
  • 21 Temmuz Perşembe günü gerçekleşmesi planlanan Gece Gezmesi etkinliği ileri bir tarihe ertelendi.

BirGün’lük Festival ertelendi

2016-07-18_16-21-12

23 Temmuz Cumartesi günü Life Park Sarıyer’de yapılması planlanan BirGün’lük Festival ileri bir tarihe ertelendi.
Önümüzdeki günlerde festivalin yeni tarihi açıklanacak. Festival için bilet iadesi yapabilir, isterseniz de biletlerinizi ertelenen tarihte kullanabilirsiniz.

 

One Love Festival iptal edildi

 

2016-07-18_16-22-20

17 Haziran Pazar günü Parkorman’da gerçekleştirilmesi planlanan One Love festival darbe girişiminden dolayı iptal edildi.
Festivalde, Two Doors Cinema Club, Django Django, Balthazar, Arthur Beatrice, HVOB, Sofi Tukker, Klangkarussel, Butch, Andrea Oliva, Ben Pearce, Kalben, Umut Adan, Men With a Plan, Akın Sevgör, Butch, Andrea Oliva, Cervus, Alican, İlker Aksungar ve Shangri-la gibi isimler sahne alacaktı.

 

2016-07-18_16-23-10
26 Temmuz’da MUSE, 8 Ağustos’ta Sia, Salah Sue, Oh Land’ın sahne alacağı Masstival, 13 – 14 Ağustos’ta yerli ve yabancı sanatçıların yer alacağı Burn Electronica Festival İstanbul konserleri için henüz bir değişiklik yapılmadı.


Hatice Temiz, Arel Üniversitesi Gazetecilik Bölümü son sınıf öğrencisi. Dağ Medya (18 Temmuz-18 Ağustos )stajyeri /haticemiz@gmail.com

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.