Kılıçdaroğlu: Hepimiz son derece üzgünüz, keşke Türkiye böyle bir tramvayı yaşamasaydı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, askeri darbe girişimine yönelik “Keşke Türkiye böyle bir tramvayı yaşamasaydı” dedi.  CHP Lideri Kılıçdaroğlu, parti MYK’sının olağanüstü toplantısına katılmak için TBMM’ye geldi.

 

Kılıçdaroğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada “Keşke Türkiye böyle bir tramvayı yaşamasaydı. Hepimiz son derece üzgünüz. Ama Türkiye büyük bir devlettir, güçlü bir cumhuriyettir. Bütün bu sorunları aşabilecek gücümüz, potansiyelimiz vardır. Vatandaşlarımızın sükûnet içinde gelişmeleri takip etmesini arzu ederim” ifadelerini kullandı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Genelkurmay Başkanı ile görüştünüz mü?” sorusuna ise ‘Hayır’ yanıtını verdi.

 

Kılıçdaroğlu, “Türkiye büyük bir devlettir. Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir cumhuriyettir. Bütün bu sorunları aşabilecek gücümüz, potansiyelimiz vardır. Bütün vatandaşlarımın sükunet içinde gelişmeleri takip etmesini arzu ederim. Zaten biraz sonra Genel Kurulda görüşlerimizi ayrıntılarıyla anlatacağız.” diye konuştu.
“Genelkurmay Başkanı ile görüştünüz mü?” sorusuna da Kılıçdaroğlu, “Hayır” karşılığını verdi.
Kılıçdaroğlu’nu Meclis’e gelişinde aralarında Meclis Başkanvekili Akif Hamzaçebi’nin de bulunduğu, partisine mensup kalabalık bir milletvekili topluluğu karşıladı.Öte yandan CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Kılıçdaroğlu başkanlığında TBMM’de toplandı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.