Nice Saldırısını Öven Tweetle İlgili AA ve TFF’den Açıklama Yapıldı

Fransa’nın Nice kentinde 84 kişinin öldürüldüğü saldırının ardından şiddeti öven bir tweet atan ve profilinde “Anadolu Ajansı Muhabiri-Öğretmen-Futbol Federasyonu hakemi’ bilgileri yer alan Ali Kahrıman’la ilgili Anadolu Ajansı’ndan (AA) ve Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) açıklama geldi.

Bianet’te yer alan haberde, Kahırman, Twitter hesabından “Fransa’daki saldırıda halkın arasına dalan kamyonun freni patlamıştır” mesajı paylaşmıştı. Tepkiler üzerine Kahırman Twitter’daki hesabını tamamen kapatmıştı.

AA: İlişiğimizi kestik

AA, bu kişinin sürekli çalışanları olmadığını ve kurumla ilişiğinin kesildiğini duyurdu.

TFF: Disiplin soruşturması başlatıldı

TFF de web sitesinden yaptığı açıklamayla, Kahırman hakkında disiplin soruşturması başlatıldığını belirtti:

“Fransa’nın Nice kentinde dün akşam yaşanan terör saldırısı sonrası sosyal medyada Federasyonumuza bağlı bir il hakeminin attığı tweetler kamuoyunda haklı bir tepkiye yol açmıştır. Geçmişte yaşanan benzer olaylarda olduğu gibi, ilgili kişi hakkında gerekli disiplin soruşturulmasının başlatıldığını ve sonuçlarının en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacağını belirtir, dün gece yaşanan saldırıyı en şiddetli şekilde kınadığımızı vurgularız.”

Kahrıman, 2012’den beri TFF’de Bursa ili hakemi olarak görev yapıyor.

Konuyla ilgili olarak Goal Türkiye’ye konuşan TFF yetkilileri, “Geçmişte de benzer olaylar yaşandı. Hepsi disiplin cezası aldı ve bir daha hakemlik yapamadı. Bu da öyle olacak” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.