Ali İsmail Korkmaz mezarı başında anıldı

Gezi direnişi sırasında Eskişehir’de polis ve esnaf tarafından dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz, ölümünün üçüncü yıldönümü dolayısıyla mezarı başında ve dövüldüğü yerde anıldı.

Gezi direnişi sırasında Eskişehir’de polis ve esnaf tarafından dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz, ölümünün üçüncü yıldönümü dolayısıyla Hatay’ın Antakya ilçesine bağlı Ekinci Mahalle Mezarlığı’nda bulunan mezarı başında anıldı.

Anmaya, Gezi ailelerinin yanı sıra Ali İsmail Korkmaz’ın okul arkadaşları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda yurttaş katıldı.

Anmada konuşan ağabey Gürkan Korkmaz, Ali İsmail Korkmaz’ın hayallerini gerçekleştireceklerini belirtti.

Ali İsmail’in ölümünün üzerinden 3 yıl geçtiğini hatırlatan ağabey Korkmaz, “Koca 3 yıla rağmen hiç yalnız kalmadık” dedi.

Anne Emel Korkmaz ise, kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.  Abdullah Cömert’in annesi Hatice Cömert de, Gezi direnişinde yaşamını yitirenleri anarak, ölümlerin sorumlusu olarak AK Parti hükümetini işaret etti.

Anne Cömert, “Onların yeri toprağın altı değildi. Onların yeri bizim yanımızdaydı” dedi.
Ali İsmail Korkmaz Eskişehir’de dövüldüğü yerde de anıldı. Anma törenine CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı CHP’li Kazım Kurt’un yanısıra CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin de katıldı.
19 yaşında öldürülen Ali İsmail Korkmaz sosyal medyada da unutulmadı. Korkmaz, Twitter’da gün boyunca ilk sırada yer aldı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.