Avcılar’da trans bireylere saldırı

Avcılar’da  20 kişilik transfobik bir grup trans kadınlara saldırdı. Trans kadınlar saldırganlara “Karaman’da 45 çocuk tecavüze uğrarken neredeydiniz?” dedi. İstanbul Avcılar’da yaşayan bir trans kadının evine, dün gece 20 kişilik transfobik bir grup ellerinde taş, sopa ve satırlarla saldırdı.

Saldırıyı haber alan diğer trans kadınlar olay yerine gelerek saldırganlara müdahale etti ve polise haber verdi. Linç girişimini engelleyen trans kadınlar saldırganlara “Karaman’da 45 çocuk tecavüze uğrarken neredeydiniz?” dedi.

Pembe Hayat’ın haberine göre; olay yerine gelen polis ise saldırganlara müdahale etmedi, “Taraflar barışsın, bugün bayram günü” dedi ve polis olay yerinde olmasına rağmen transfobik grubun saldırısı devam etti.

Olay yerinde bulunan ve gruba müdahale eden trans kadınların itirazları sayesinde gruptan sadece iki kişi gözaltına alındı.

Ne olmuştu?

Kasım 2012’de Avcılar’da bulunan Meis Sitesi önünde bir grup ellerinde meşalelerle “Mahallemizde fuhuş istemiyoruz” diyerek sitede yaşayan transların sürgün edilmesini istemişti.

Transların evleri taşlanmış ve ölümle tehdit edilmişlerdi.

Bu tehditlere ve saldırılara karşı trans kadınlar bir araya gelmiş ve suç duyurusunda bulunmuştu.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.