Ordu’da sel: 2 ölü

Ordu’nun Perşembe ilçesinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle iki kişi hayatını kaybetti. Sele kapılan bir kişi ise kayboldu.

Ordu’nun Perşembe ilçesinde meydana gelen selde iki kişi hayatını kaybetti. Ordu’nun özellikle Fatsa, Perşembe, Gürgentepe ve Çatalpınar ilçelerinde etkisini gösteren şiddetli yağış, sel ve heyelana neden oldu.

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu’ya giden Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Ordu-Giresun Havalimanı’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, Ordu’da dün yaşanan selde Perşembe ilçesinde 2 kişinin hayatını kaybettiğini, bir kişinin de kayıp olduğunu söyledi.

Kurtulmuş, Ordu’da devam eden sel ve heyelanlara işaret ederek, son yıllarda belki görülmemiş büyüklükte bir sel felaketiyle karşı karşıya olduklarını söyledi.

Kurtulmuş, saatte metrekareye düşen 300 kilogram yağış sonucu 4 ilçeyi kapsayan bir sel olduğunu ifade etti.

Yağış nedeniyle birçok ev ve işiyerini su basarken, çok sayıda köprü de yıkıldı. Sağanak yağış nedeniyle iki kişi hayatını kaybederken, bir kişi ise sele kapıldı. Sağanak yağış nedeniyle yollar göle dönerken, köylere ulaşım sağlanamadı. Çadırlarda bulunan mevsimlik tarım işçileri de bölgeden tahliye edildi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.