Demirtaş: IŞİD devlet içine sızmış durumda, birçok kurumda var

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İstanbul’da Küçükçekmece’deki iftar programında konuştu. Partililere seslenen Demirtaş, 42 kişinin hayatını kaybettiği Atatürk Havalimanı’nı hedef alan saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Dağ Medya / Küçükçekmece
info@dagmedya.com


Demirtaş, Yıldırım’ın “Herhangi bir güvenlik zaafiyeti söz konusu değil” dediği açıklamasına sert tepki gösterdi, şunları söyledi:

“Bütün canlı bomba ve intihar saldırılarında hükümet istisnasız şu açıklamayı yapmıştır: ‘Güvenlik zafiyeti yoktur’. Bunun iki anlamı var; ya gerçekten güvenlik tedbirleri almıştır hükümet, yüzde yüz güvenlikli bir ortam yaratmıştır, buna rağmen yapanlar güvenlik tedbirlerini aşarak yapmıştır -ki böyle olmadığı anlaşılıyor.

“Ya da ‘Güvenlik zafiyeti yok’ demek, ‘Bizim kontrolümüzde yapılıyor’ demektir. ‘Ortada bir güvenlik zafiyeti yok, bizim kontrolümüzde gerçekleştiriliyor’ demektir. Bunun anlamı bu.”
Konuşmasında çok konuşulacak bir iddiayı da dile getiren HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, IŞİD’in Türkiye’de birçok kurumda örgütlendiğini savundu:

“Siz ya farkındasınızdır ya değilsinizdir ama IŞİD devlet içine sızmış durumda. Milli Eğitim’de var, Sağlık Müdürlükleri’nde var, havaalanlarında güvenlikçi personelin içinde var, adliyede var, cezaevinde var.

“Yani IŞİD sempatizan ve militanlarını devlet kadrosu haline getirdi. Ve AKP’nin de hoşgörüsüyle devlete sızdılar artık. O yüzden Türkiye’nin istediği yerde istediği zaman bütün güvenlik tedbirlerini aşarak katliam yapabiliyor.”
Konuşmasına Başbakan Yıldırım’a seslenerek devam eden Erdoğan, “Bu uyarım Başbakanadır, şu anda kendisi yürütmenin başındadır. Bunun ne kadar farkında bilmiyorum. ama şu anda IŞİD’i yıllardır kullandığınızı  zannediyorsunuz ama artık IŞİD sizi kullanıyor” dedi.

Yorumlar

yorumlar

Post source : imc.tv

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.