Medya Takip Araştırması|’En çok konuşulan gazeteci Erol Önderoğlu’

Medya Takip Merkezi’nin (MTM) gündem takip araştırmasına göre geçtiğimiz hafta en çok konuşulan gazeteci, Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) Türkiye temsilcisi ve bianet raportörü Erol Önderoğlu oldu.

Araştırmaya göre, Özgür Gündem tarafından başlatılan “Nöbetçi Yayın Yönetmenliği” kampanyasına katıldığı için tutuklanan Önderoğlu hakkında basında 349 haber yapıldı.

İkinci sırada hakkındaki 120 haberle Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar yer aldı.  Dündar da Özgür Gündem’in kampanyasına nöbetçi genel yayın yönetmenli olarak destek vermişti.

Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül hakkında 40, Fuat Yılmazer hakkında 35, Mesut Yar hakkındaysa 31 haber yapıldı.

Erol Önderoğlu Hakkında

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü’nden mezun. 1996’da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999’dan beri İPS İletişim Vakfı’nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800 kadar imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet’te Medya Gözlem Raporları’nı hazırlıyor.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.