1 günlük milli yas ilan edildi

İstnbul’da meydana gelen 41 kişinin hayatını kaybettiği Atatürk Havalimanı’ndaki saldırının ardından 1 günlük milli yas ilan edildiği açıklandı. Milli yas ile birlikte bugünden itibaren tüm bayraklar yarıya indirilecek.

Dağ Medya /İstanbul
info@dagmedya.com


Ne olmuştu?

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen terör saldırısında 41 kişi hayatını kaybetti, en az 239 kişi yaralandı. İstanbul Valiliği, hayatını kaybedenlerden 28’inin Türk, 13’ünün yabancı uyruklu ve üçünün çifte vatandaş olduğunu açıkladı. Hayatını kaybedenlerden 19’unun kimliği belirlendi ve ailelerine teslim edildi.

Yaralanan 239 kişiden 109’u taburcu edildi, 130’unun hastanedeki tedavileri sürüyor. Başbakan Binali Yıldırım’ın IŞİD bağlantılı olduğunu açıkladığı saldırıda üç canlı bomba kendini havaya uçururken, dört saldırganın daha eyleme katıldığı iddia edildi.

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde bir saldırganın polisten kaçtığı, vurulmasının ardından yerde bir süre yattıktan sonra kendini havaya uçurduğu görülüyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, saldırganlardan birinin kaleşnikof silahla yolcuları taradıktan sonra kendini havaya uçurduğunu söyledi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.