Hack’n Break İzmir’de başlıyor

İzmir bu yaz ilki gerçekleşecek olan Hack’n Break ile teknoloji, tasarım, eğitim, çevre ve toplum konularına odaklı, eğlence ve rekabet dolu bir “açık inovasyon” kampına ev sahipliği yapacak. 20-27 Ağustos 2016 tarihleri arasında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde gerçekleşecek olan Hack’n Break, gerçek hayat problemlerine çözüm üretmek amacıyla, tasarım ve teknoloji yaklaşımlı çözümler geliştirme motivasyonuna sahip, inovatif düşünen, tasarlayan, üreten ve geliştiren farklı disiplinlerdeki insanları, “rekabet” duygusuyla bir araya getirecek.

Dağ Medya-İzmir
info@dagmedya.com

Bir hafta sürecek olan Hack’n Break’te, aynı zamanda tasarım ve yeni fikir geliştirmeye yönelik maratonlar (ideathon), workshop, eğitim ve teknoloji girişim sunumları da yer alacak. Başarılı bulunan fikirler, mentor desteği ile iş modeli ve teknik fizibilite açısından iyileştirilecek; ardından kurumsal yatırım yöneticileri ve melek yatırım ağı temsilcileri tarafından değerlendirilecek. Bunların yanı sıra gerçekleştirilecek olan sosyal ve kültürel aktiviteler ile hem katılımcılara hem de mentor ve yatırımcılara değerli bir hafta sunulacak.

Türkiye ve Avrupa’dan çeşitli sivil toplum kuruluşları, teknoloji grupları, mentor networkleri ve melek yatırım ağları tarafından aktif olarak desteklenen etkinlik, nesnelerin İnternet’i (IoT), elektrikli araçlar, akıllı ev, akıllı şehirler, lojistik, sanal/artırılmış gerçeklik, sinir bilim, robotik, tarım-yiyecek-içecek teknolojileri, oyun ve oyunlaştırma, finans teknolojileri, büyük veri, bulut bilişim gibi inovasyona dayalı çözüm desteğine ihtiyaç duyan alanlarda, yerli ve yabancı şirketlerin sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

Pek çok ilki barındıracak olan etkinlikte, çevre, sürdürülebilirlik ve temiz teknoloji gibi sosyal inovasyon konuları merkezde olacak.

Etkinliğe katılım, www.hacknbreak.com adresinden başvuruda bulunanlar arasından seçilen kişi, girişim ve teknoloji start-up’larına davetiye gönderilmesi şeklinde olacak. Kampüs içi konaklama ve yemek imkânı sunulacak olan etkinlikte, sahil şeridinde bulunan kamp alanlarında 300 çadıra kadar ücretsiz konaklama imkânı da sunulacak.

15 Haziran 2016’da programının ve katılımcı kuruluşların açıklanacağı etkinlik ile ilgili tüm güncel duyurulara www.hacknbreak.com adresinden ulaşılabilirsiniz.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.