Ivaylo Angelov 17. Türkiye Kuş Konferansı’nda

Görsel Kaynak: Doğa Derneği

17. Türkiye Kuş Konferansı, 24-26 Haziran 2016 tarihlerinde dört tür akbabanın semalarında süzüldüğü Ankara’nın Beypazarı ilçesinde Doğa Derneği ve Beypazarı Kaymakamlığı ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Ivaylo Angelov ‘un hayat boyu en büyük tutkusu doğa, özellikle de yırtıcı kuşlardı. Sofya Üniversitesi’nde omurgalı zoolojisi üzerine yüksek lisans yaptı. Son 19 yılını Bulgaristan’da yürütülen özellikle akbabalar, kartallar, leylekler ve çengel boynuzlu dağ keçileri üzerine pek çok doğa koruma projesinde çalışarak geçirdi. Akbabalar için keşif araştırmacısı olarak Etiyopya, Sudan, Oman ve Türkiye’de, ulu doğan ve şah kartal için Çin ve yine Türkiye’de arazi çalışmaları yaptı.


2012 yılından bu yana eşi ve iki çocuğu ile birlikte doğu Rhodopes dağlarının kalbinde yırtıcı kuşlarla birlikte yaşıyor, bu dağların tanıtılması ve korunması için çalışıyor. Ivo ayrıca sürdürülebilir yaşam, tarih, seyahat, yürüyüş, felsefe, ebeveynlik, eğitim ve bahçe tasarımı ile ilgileniyor.

Türkiye Kuş Konferansı, kuş gözlemcilerinin, bilim insanlarının, kuşlar üzerine farklı dallarda çalışan veya ilgi duyup hayatının parçası haline getirmiş kişilerin bir araya geldiği bir etkinlik. Bu yıl on yedincisi gerçekleşecek konferansta yine kuş gözlem, araştırma ve koruma faaliyetlerine dair sunumlar, bilgi ve deneyim paylaşımları gerçekleşecek.

Eğer siz de bu buluşmaya katılmak isterseniz, 03 Haziran 2016 tarihine kadar buradan başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Konferansa sunum veya poster ile katılmak isteyenlerin ise 01 Mayıs 2016 tarihine kadar buradaki formu doldurmaları gerekiyor.

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.