Alperen Ocakları tehdide devam etti

LGBTİ Onur Yürüyüşü’ne engel olacaklarını açıklayarak, tehditler savuran ve “Biz her şeyi göze aldık, direk yürüyüşü engelleyeceğiz” diyen Alperen Ocakları’ndan yeni açıklama geldi. Ocak Başkanı Kürşat Mican, “Biraz hukuk dışına çıkıyor gibi görünüyor ama hukuk dışına çıkılıyor diye algılamayın bunu” dedi. 26 Haziran’da gerçekleştirilecek LGBTİ Onur Yürüyüşü’ne engel olacaklarını açıklayarak, tehditler savuran Alperen Ocakları’ndan yeni açıklama geldi.

RS FM’e konuşan Alperen Ocakları Başkanı Kürşat Mican, “Biz, yarı çıplak şekilde ellerinde içki şişeleriyle dolaşmalarını istemiyoruz. Biraz hukuk dışına çıkıyor gibi görünüyor ama hukuk dışına çıkılıyor diye algılamayın bunu” dedi ve üstü kapalı tehdide devam etti.

“Ben gidelim Taksim’e sopalarla kovalayalım demiyorum. Bu cümleyi elinde sopa olarak algılamamak lazım, bir tepki olarak algılamak lazım” diyen Mican, bir kez daha devlete seslenerek, ”Devlet şöyle bir önlem alsın, çağrı yapıyoruz, devlet ne yapacak, diyecek ki; yarı çıplak yürümeyecek, elinde içki şişesi olmayacak, böyle olursa istediği yerde yürüsün” diye konuştu.

Ne oldu?

Dün bir basın açıklaması yapan Alperen Ocakları, 26 Haziran’da gerçekleştirilecek LGBTİ Onur Yürüyüşü’ne yönelik tehditler savurarak, yürüyüşe engel olacaklarını duyurmuşlardı.

Alperen Ocakları Başkanı Kürşat Mican, “Sayın devlet yetkilileri bunlarla bizi uğraştırmayın. Ya gereğini yapın ya da biz gereğini yapacağız. Biz her şeyi göze aldık, direk yürüyüşü engelleyeceğiz” sözleriyle tehdit etmişti.

Öte yandan ‘Müslüman Anadolu Gençliği’ isimli örgüt de, 20-26 Haziran 2016 tarihleri arasında kutlanacak olan Onur Haftası için sosyal medyada bir linç ve nefret kampanyası başlatmıştı.

Bu açıklamalar, birçok sivil toplum örgütünden ve siyasi partilerden tepki alırken; İnsan Hakları Derneği (İHD) ve İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği, Onur Yürüyüşü’nü tehdit eden Müslüman Anadolu Gençlik ve Alperen Ocakları hakkında suç duyurusunda bulundu.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.