Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD programını yarıda kesti, Türkiye’ye dönüyor

Boksör Muhammed Ali’nin cenaze törenine katılmak için ABD’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD programını yarıda keserek Türkiye’ye geri dönme kararı aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün toprağa verilecek Muhammed Ali’nin cenaze törenine katılmadan Türkiye’ye dönme kararı aldı.

Kentucky’de 2 gün geçirmesi, aralarında ABD’nin eski başkanlarından Bill Clinton, Ürdün Kralı Abdullah ve Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai’nin de bulunduğu liderlerin yer alacağı defin törenine katılması planlanan Erdoğan, cenaze namazından sonra fikir değiştirdi.

Muhammed Ali’nin cenaze töreninde, Erdoğan’ın Kabe örtüsünün bir parçasını tabutun üzerine koymak istediği, ‘Biz sonra koyarız’ diye alınmasını hoş karşılamadığı öne sürüldü.

Ayrıca Erdoğan’ın ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in Kuran-ı Kerim okuma isteğinin geri çevrildiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu gelişmeler üzerine programını yarıda keserek dönme kararı aldığı ifade edildi.

Efsane boksörün iki gün sürecek cenaze töreni kapsamında, dün Muhammed Ali’nin doğum yeri olan Louisville’de cenaze töreni düzenlenmiş; Ali’nin cenaze namazı kılınmıştı.

Efsane boksörün, 1960 yılında ilk profesyonel boks maçını kazandığı Freedom Hall Fuar ve Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan da namaz kılıp, dua etmişti.

Muhammed Ali, Cave Hill mezarlığında bugün toprağa verilecek.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.