Midyat’ta haber takibi yapan gazeteciler saldırıya uğradı

Mardin’in Midyat ilçesinde haber takibi yapan gazeteciler Sertaç Kayar, Hatice Kamer ve Mahmut Bozarslan, saldırıya uğradı.

Mardin’in Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bombalı araçla yapılan saldırının haber takibini yapan gazeteciler Sertaç Kayar, Hatice Kamer ve Mahmut Bozarslan, saldırıya uğradı.

Saldırıya uğrayan karakolun çevresinde haber takibi yaptıkları sırada bir grup genç tarafından etrafları sarılan gazetecilerin, ‘çekim yapamazsınız’ diyen grubun saldırısına maruz kaldığı belirtildi.

Gazetecilerden Sertaç Kayar, maruz kaldıkları saldırıya ilişkin Twitter hesabından “Midyat’ta saldırıya uğradık. 3 meslektaşım ağır yaralı. Bir iş yerinde mahsur kaldık. Yardım lütfen.” diye yazdı.

Sabah saatlerinde Emniyet Müdürlüğü’ne bombalı araçla saldırı düzenlenen Mardin’in Midyat ilçesinde haber takibi yapan gazeteciler Sertaç Kayar, Hatice Kamer ve Mahmut Bozarslan taşlı saldırıya uğradı.

Saldırıda yaralanan gazetecilerden Sertaç Kayar ve Mahmut Bozarslan imc tv’ye konuştu.

Bir grubun kendilerine saldırarak çevredekileri de galeyana getirmeye çalıştığını aktaran gazeteciler, polisin saldırı sırasında kendilerini korumadığını belirttiler.

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.