TGS İstanbul’un yeni yönetimi seçildi

Türkiye Gazeteciler Sendikası İstanbul Şubesi Olağan Genel Kurulu dün yapıldı. Açılış konuşmasını yapan TGS İstanbul Şube Başkanı Gökhan Durmuş, gazeteciler açısından zor bir üç yıl geçirildiklerini söyledi.

Hapishanelerde 37 gazetecinin bulunduğunu, yüzlerce gazeteci hakkında davalar açıldığını belirten Durmuş, gazetecilerin adliye koridorlarında haberlerini savunmak zorunda bırakıldıklarını kaydetti.

Durmuş, gazetelere, televizyon kanallarında hukuksuz biçimde kayyumlar atandığını, bu sebeplerden ötürü 180 ülke arasında basın özgürlüğü sıralamasında Türkiye’nin 151. sırada olduğunu belirtti.

Üç yıl içinde TGS Genel Merkez Yönetimi ile birlikte 6 işyerinde örgütlenme çalışmalarını tamamlayıp buralarda toplu iş sözleşmesi imzaladıklarını ifade eden Durmuş, gazetecilerin toplu sözleşmeli çalışabilmeleri için örgütlenme çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.

Genel Kurul’da daha sonra seçimlere geçildi. TGS İstanbul Şubesinin yeni yönetimi Gökhan Durmuş, Sevgim Denizaltı, Ali Acar, Elif Akgül ve Sezim Özadalı oldu.

Yorumlar

yorumlar

Post source : http://jiyan.us/2016/06/06/tgs-istanbulun-yeni-yonetimi-secildi/

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.