Hakkari’de 8 asker hayatını kaybetti

Harita: Yandex ekran görüntüsüdür


Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari’nin Çukurca ilçesi Çığlı Üs Bölgesi’nde PKK’lilerle çıkan çatışmada 6 askerin hayatını kaybettiğini, 8 askerin de yaralandığını, çatışma bölgesine sevk edilen helikopterin düşmesi sonucu ise iki pilotun hayatını kaybettiği açıkladı.

İmc’de yer alan haberde, Hakkari’nin Çukurca ilçesi Çığlı Üs Bölgesi’nde PKK’lilerle askerler arasında çatışma çıktı.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan, yapılan açıklamada, bu sabah saat 04.50 sularında, PKK’lilerle çıkan çatışmada 6 askerin hayatını kaybettiğini 8 askerin yaralandığı belirtildi.

Açıklamada, çatışma bölgesine sevk edilen helikopterin düşmesi sonucu ise iki pilotun hayatını kaybettiği belirtildi.

Genelkurmay açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“13 Mayıs 2016 Cuma günü saat 04.50 sularında, Hakkâri Çukurca Çığlı Üs Bölgesinde teröristlerle çıkan silahlı çatışma esnasında altı kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, sekiz kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır.

“Teröristlere müdahale için bölgeye sevk edilen bir Kobra helikopterimiz ise Hakkâri Çukurca bölgesinde saat 05.50 sularında kaza kırıma uğramıştır. Teknik bir arızadan kaynaklandığı değerlendirilen bu elim kazada helikopter pilotu olan iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Kaza ile ilgili inceleme ve araştırma devam etmektedir.

“Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla, bölgeye F-16 uçağı, taarruz helikopter kolu, insansız hava aracı ve takviye birlikler sevk edilmiş, şu ana kadar altı bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş olup operasyonlara devam edilmektedir.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.