Veri Merkezleri için Yeni Teknolojiler

EMC Corporation, yeni veri merkezi ürün ve hizmetlerini duyurdu. Her bir ihtiyaç farklı yatırımlar gerektiriyor ancak aynı BT bütçesi içerisinde kalınması gerektiği için dönüşümün önünde önemli bir finansman engeli bulunuyor. Bu sebeple ilk adım olarak BT’nin yapılandırılacağı altyapıyı modernleştirmek gerekiyor. Bu doğrultuda EMC, yeni EMC® Unity™ ailesi tamamı flash depolama; Virtustream® Depolama Bulut platformu; EMC MyService360™ hizmet odaklı çevrimiçi arayüz, EMC Kurumsal Kopya Veri Yönetimi (eCDM) ve ViPR® Controller 3.0’ı tanıttı.

BT endüstrisinin geçtiği inanılmaz dönüşümün hem yıkıcı olduğunu hem de harika bir fırsat getirdiğini belirten EMC Bilgi Altyapısı CEO’su David Goulden, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Her sektördeki her lider var olan geleneksel BT altyapısına destek verip geliştirirken, gelişmiş dijital hedefler ve yeni uygulamaların gelişimine destek verecek veri merkezi modernizasyonunu gerçekleştirme ikilemini yaşıyor. Bazıları her ikisini birlikte yürütmeye çalışıyor. Bugün duyurduğumuz ürün ve hizmetler müşterilerin modern veri merkezi inşa ederek dijital dönüşümü için müşterilerin yolculuklarına yardımcı oluyor.”

Tamamı Flash Portföyü Genişledi

EMC, 2016 yılında birincil depolamanın tümüyle flash olacağını duyurmuştu ve EMC World 2016’da piyasaya öncülük eden tamamı flash portföyünü EMC Unity ailesinin yeni depolama dizilimleriyle genişletti. Küçük ve orta çaptaki BT yatırım planlarına uygun yeni tamamı flash çözümler; sadelik, uygun fiyat ve esneklik kavramlarını yeni bir standarda oturtuyor. Tamamı flash, hibrit, yakınsanmış ve yazılım tanımlı ortamlar için geliştirilen ürünler, müşterilerin diskten flasha makul ve kolay bir geçiş yapmak için tasarlandı.

Yeni Virtustream Depolama Bulutu esneklik ve performansı buluşturan kurum seviyesinde web ölçekli depolama platformu olarak öne çıkıyor. Yeni EMC MyService360 bulut tabanlı hizmet arayüzü, EMC Online Desteğe kayıtlı olan tüm müşterilerin ek ücrete tabi tutulmadan kullanabileceği bir yönetim paneli sunuyor. Panel, müşterilerin EMC veri merkezi ortamının sağlığı ve durumunun tümüne ilgi uyandıran görsellikle ve neredeyse eş zamanlı görünürlükle ulaşmasını sağlıyor. MyService360 EMC’nin dahili veri gölü kullanılarak kuruldu ve kuvvetli analitik sunmasının yanı sıra görselleştirme araçları sayesinde müşterilerin EMC ürünlerini kullanımlarını geliştirmeye, verimini artırmaya ve basitleştirmeye, işlerini daha kolay yapmaları için tasarlandı.

EMC Kurumsal Kopya Veri Yönetimi (eCDM), aynı verinin birçok kopyasının yönetimi ve depolaması gibi maliyetleri düşürüyor ve verilerin dağılmasının önüne geçmeye yardımcı oluyor. eCDM, operasyonları düzenlemeye ve maliyetleri düşürmeye yardımcı olacak kopya verinin keşfi, otomasyonu ve optimizasyonu ile müşterilerin depolama ve koruma stratejilerini oluşturmasına yardımcı oluyor.

ViPR Kontrolcüsü 3.0 müşterilerin hem geleneksel altyapılarını hem de bulut üzerinde çalışan ekosistemlerini modern veri merkezine geçiş sürecine destek olmak üzere tasarlandı. Yeni güncellemelerle birlikte 50’den fazla EMC ve üçüncü parti depolama platformunun yardımıyla birçok üreticiden elde edilmiş depolama ortamlarının modernleştirilmesine olanak tanıyor.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.