Fırat: Mikrofon Sarayda artık, hoparlör Başbakanlıkta

HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun tasfiye sürecini imv tv’ye değerlendirdi. Yaşanan durumu ‘darbe’ olarak görmediğini söyleyen Fırat, “Davutoğlu’nu Saray atamıştı, Saray geri aldı” diye konuştu. 

Bugün ortaya çıkan durumu, “Ortadoğu tipi başkanlık sistemine fiilen geçilmiş oldu” sözleriyle yorumlayan Fırat, “Başbakanın kim olduğu artık Türkiye’de önemli bir mesele değildir.

Bütün yetki cumhurbaşkanındadır. Bir benzetme yaparsak, bundan sonra mikrofon sarayda hoparlör başbakanlıkta olacak” dedi.

Siyasette hırs ve onur arasındaki dengeyi iyi kurmak gerektiğini belirten Fırat, “Davutoğlu’nun önüne ilk başta MKYK listesi konulduğunda yapacağı iş teşekkür edip görevi iade etmesiydi ve kabul etmemesiydi.

Ancak kabul ettiği andan itibaren bütün siyasi gücünü kaybetmiş bir insan olarak karşımıza çıktı” dedi. Fırat, “Davutoğlu bugünkü konuşmasında önemli bir şey söyledi, ‘Cumhurbaşkanı’nın onuru benim onurumdur’ dedi, hakikaten ihtiyacı vardı ona” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.