Saldırıya uğrayan hakem: Kalbime vurunca nefesim kesildi

Trabzonspor-Fenerbahçe maçında 17 yaşındaki futbol zorbası O.M. tarafından saldırıya uğrayan çizgi hakemi Bayarslan, “Aslında o darbeleri engellerdim. Ama kalbime gelen tekme beni düşürdü. Önce sahada sonra soyunma odasında nefesim kesildi” dedi.

Trabzonspor-Fenerbahçe maçında 17 yaşındaki taraftar O.M,’nin saldırdığı çizgi hakemi Volkan Bayarslan, yaşadığı saldırı anını anlattı.

Hürriyet’ten Ali Naci Küçük’e konuşan Bayarslan, saldırı anını şöyle anlattı:

“Önce sırtıma ve hemen sonrasında tekme ile tam kalbimin üzerine darbe aldım. O darbe nefesimi kesti. Asım Yusuf Öz gelip koluma girdi sağ olsun. O beni kaldırdı. O, olmasa ayağa bile kalkamazdım. Soyunma odasına zor giderdim. Zaten çok zor yürüdüm. Soyunma odasına gittiğimde de nefesim kesildi. Ve şu anda da kalbimin tam üzeri morarmış durumda. Normalde o darbelerin gelmesini engellerim ve kendimi korurum. Ancak kalbime aldığım darbe beni düşürdü.”

Ne olmuştu?

Trabzonsporlu taraftarlar, Fenerbahçe’nin dördüncü golünün ardından yönetimi ve teknik direktör Hami Mandıralı’yı istifaya çağırdı. Bir grup taraftar da sahaya arkasını dönerek uzun süre alkış tuttu.

88’inci dakikaya gelindiğinde maç 4-0’ken tribündeki ağ gerili direk yıkıldı. Koltuklar sökülüp sahaya fırlatılmaya başladı. Olup bitenlere rağmen maça yeniden başlandı. Ancak bir dakika sonra tribünden bir Trabzonspor taraftarı sahaya girdi ve çizgi hakemi Volkan Bayarslan’a arkadan saldırarak yere düşürdü. Saldırgan, hakeme hem yumruk hem tekme attı. Bayarslan kendini saldırgandan ancak görevlilerin müdahelesiyle kurtarabildi.

Başka taraftarlar da sahaya girerken futbolcular ve hakemler soyunma odasına gitti.

Maç durduktan bir süre sonra Digitürk de yayını kesti. Kısa süre sonra da maçın tatil edildiği haberi geldi.

Saldırgan gözaltına alınırken hakem heyeti de stad polisine ifade verip saldırgandan şikayetçi oldu.

O.M., adliyeye sevk edilirken, kapıda bekleyen bir grup, “Helal olsun” ve “Trabzon senin arkanda” diye bağırdı.

Maçın sonucuna ilişkin kararı Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu verecek.

Yorumlar

yorumlar

Post source : imc.tv

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.