Kahraman’ın “laiklik yeni anayasada olmamalı” sözleri üzerine Change.org’da kampanya başlatıldı

Meclis Başkanı Kahraman’ın “laiklik yeni anayasada olmamalı” sözleri üzerine Change.org’da kampanya başlatıldı. Yeni anayasayla ilgili konuşan TBMM Başkanı İsmail Karaman laikliğin yeni anayasada olmaması gerektiğini savunarak, “Dindar anayasa meselesinden anayasamızın kaçınmaması lazım. Dini olarak bahsetmesi lazım” demişti.

Change.org‘da  başlatılan kampanyada şöyle denildi: “Türkiye Cumhuriyeti Anayasası gayet açık ve nettir. Anayasamızın en önemli özelliği, ilk 4 maddesinin asla değiştirilemeyeceği, hatta değiştirilmesinin teklif dahi edilemeyeceğidir.”

“Bizler, Atatürk’ün kurduğu laik, demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşları olarak, bunu herkesten iyi bilmesi gereken bir makam olan TBMM Başkanlık koltuğunda, Anayasa’ya da aykırı böylesi cüretkar ve yersiz bir beyanat vermeye kalkışan, laiklik ile derdi olan, Anayasa’nın asla değişemeyecek 2. maddesindeki Türkiye Cumhuriyeti’nin tanımı ile oynamaya kalkan kimseyi, o yüce makamda bir saniye daha görmek istemiyoruz.”

Anayasa’ya aykırı beyanı nedeniyle de gereken cezayı almasını bekliyoruz

“Kimliği, sıfatı, makamı ne olursa olsun, korumakla görevli olduğu ilk 4 maddeyi ihlale yeltenen HERKES için, Anayasa Mahkemesi’ni Türk Milleti adına göreve davet ediyoruz. Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın acilen makamını boşaltmasını, dahası Anayasa’ya aykırı beyanı nedeniyle de gereken cezayı almasını bekliyoruz.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.