11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali başlıyor

11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 1-8 Mayıs tarihleri arasında “Barbarlığa Karşı Umut Öyküleri” temasıyla İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır’da eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek.

11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 1-8 Mayıs tarihleri arasında izleyicilerle buluşuyor.

İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır’da eş zamanlı olarak gerçekleşecek festivalde bu yıl “Barbarlığa Karşı Umut Öyküleri” teması ile toplam 60 film gösterilecek.

2 Mayıs Cuma, saat 19.00’da Şişli Belediyesi Kent Kültür Merkezi’nde yapılacak açılış gecesini oyuncu Sevinç Erbulak sunacak.

Müzik ve dans gösterisini Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü’nün sunacağı gecede her yıl olduğu gibi bu yıl da bir set işçisine plaket verilecek.

Zonguldak’taki kaçak maden ocaklarını anlatan “Soluk” filmi  festivalin açılış filmi olacak.

İşçi Filmleri Festivali

11. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 4 şehirdeki gösterimlerden bir süre sonra birçok kenti kapsayan uzun bir yolculuğa çıkacak ve gösterimler her yıl olduğu gibi ücretsiz olacak.

Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından emekçilerin yaşamlarını ve mücadele deneyimlerini izleyicilerle buluşturmayı ve ülkemizde işçi filmi üretimini özendirmeyi amaçlayan festival, DİSK/Sine-Sen, DİSK/DEV SAGLIK-iş, DİSK/Basın-iş, DİSK/Genel-iş Türk-iş / Tez-Koop-İş , Türk-iş / Tek Gıda-iş, KESK / SES , TTB,  Halkevleri , Sendika.Org  ve ÇapulTV tarafından düzenleniyor.

* Festivalle ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.