Kilis’te Saldırılarda Yaşamını Yitirenlerin Sayısı 17’ye Yükseldi

Kilis’te dün akşam saatlerinde atılan roket atar mermisiyle yaralanan bir kişi daha yaşamını yitirdi. Bugüne kadarki saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 17’ye yükseldi. Kilis, dün akşam saatlerinde IŞİD tarafından atılan ve bir kişinin öldüğü roket atar mermisinin isabet etmesiyle yaralanan 23 yaşındaki Suriyeli Fadıl Emin de yaşamını yitirdi.

Fadıl Emin’in ölümüyle beraber Kilis’te geçen Ocak ayından bu yana Suriye’den atılan Katyuşa roketatar mermileri sonucu ölenlerin sayısı 17’ye yükseldi.

Ne oldu?

Dün gündüz saatlerinde IŞİD roketlerinin hedefi olan Kilis, akşam saatlerinde bir kez daha roketlerle vurulmuştu. Saldırıda, yaralanan Fadıl Emin’in de ölümüyle beraber 2 kişi yaşamını yitirdi. Saldırının ardından polis, isyan eden halka müdahale etmiş, sokaklara dökülerek “Artık yeter, önlem alınsın!” diyenlere biber gazı ve basınçlı suyla müdahale etmişti.

Öte yandan akşam saatlerindeki ikinci saldırı Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın valilikte toplantıda olduğu esnada yaşanmıştı. Saldırının ardından bir açıklama yapan Akdoğan ise, Bakanlar Kurulu’nda Kilis’e atılan roket atar mermilerinin masaya yatırılacağını söylemiş, bir rapor hazırlayacağını belirtmişti.

‘Sağduyu’ çağrısı da yapan Akdoğan, “Açık alanda vatandaşların toplu olarak bulunması uygun değil” demişti.

17 kişi yaşamını yitirdi
Son saldırıyla birlikte Suriye’den Kilis’e yapılan saldırıların sayısı 11’e yükselirken, saldırılar neticesinde 17 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı.

Yorumlar

yorumlar

Post source : http://www.imctv.com.tr/kiliste-saldirilarda-yasamini-yitirenlerin-sayisi-17ye-yukseldi/

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.