‘Sokak Hayvanları Temel Bakım ve İlkyardım Atölyesi’ Düzenlendi

Bombalara Karşı Sofralar, yarın (13 Nisan 2016 Çarşamba) Tarlabaşı’nda bulunan İnfial’de 20:30’da “Sokak Hayvanları Temel Bakım & İlkyardım Atölyesi” düzenledi.

Her hafta aynı mekanda doğa talanına ve hayvan sömürüsüne karşı, yenebilir gıda artıklarını kullanarak sofra kuran Bombalara Karşı Sofralar ekibi, yemekleri pişirdikten sonra Galatasaray Lisesi önünde de sofra kurdu.

Bombalara Karşı Sofralar’ın yarına ilişkin açıklaması şu şekildeydi:

“Sokak hayvanları mahalle sakinleridir. Ve otomobillerle bir arada yaşamayı onlar seçmedi. Petshop’lardan dövüştürme kültürüne kadar pek çok keyfimizin mağduru olan, tüketim nesnesine indirgenen sokaktaki arkadaşlarımıza yönelik nefret söylemine itiraz ediyoruz!

Sokak hayvanlarıyla dayanışmayı yükseltmek için bu haftaki atölyede temel bakım ipuçlarını paylaşıyor ve veteriner öğrencisi arkadaşımızın desteğiyle acil durum becerilerimizi geliştiriyoruz. Değinilecek bazı durumlar: Yaralanmalar, kanamalar, bayılmalar, şok durumu, trafik kazası, oral ve deri altı ilaç uygulamaları, zehirlenmeler, boğulma, suni teneffüs, kalp masajı, basit bandaj…

Her Çarşamba otoriteler tarafından körüklenen yoksulluğa, savaşa, israfa, doğa talanına ve hayvan sömürüsüne karşı, yenebilir gıda artıklarını kullanarak sofra kuruyoruz. İsraftan kurtarılmış vegan yemeği paylaşırken bombasız, sınırsız, bayraksız, başkansız, baskısız, kafessiz dünya için umudu büyütelim.

Ayrıntılı bilgi ve son dakika gelişmeleri için facebook etkinlik sayfasına göz atabilirsiniz.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.