Özgecan Aslan’ın katili öldürüldü

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde öldürülen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın katili 26 yaşındaki Ahmet Suphi Altındöken cezaevinde öldürüldü. Babası Necmettin Altındöken ise ağır yaralandı.Tarsus’ta bindiği minibüste öldürülen Özgecan Aslan’ın katil zanlısı Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmettin Altındöken, Adana E Tipi Kapalı Cezaevi’nde silahlı saldırıya uğradı.

Saldırıda Necmettin Altındöken ağır yaralanırken, oğlu Suphi Altındöken öldü.

İlk bilgilere göre Necmettin Altındöken’de 2, oğlunda ise 1 kurşun yarası tesbit edilmişti.

Olayın yaşandığı Adana Kürkçüler cezaevine, yaşanan gerginlik dolayısıyla takviye çevik kuvvet ekipleri sevk edildi.

‘Hiçbir şey kızımızı geri getiremez’

Özgecan Aslan’ın annesi Songül Aslan, “Olayla ilgili benim haberim yok. Hiçbir şey benim kızımı geri getirmez. Bu konuyla ilgili konuşmak istemiyoruz” diye konuştu.

Babası Mehmet Aslan ise “Her konuştuğumuzda eskiye dönüyoruz. Konuyla ilgili bilgimiz yok. Öldülerse de diyecek bir sözümüz yok” dedi.

‘Saldırı, kocaman bir soru işareti’

Aslan ailesi avukatlarından Sevim Küçük, “Türkiye’nin en yüksek güvenlikli ceza infaz kurumunun havalandırmasında ateşli silahla iki tutuklunun vurulması ise kocaman bir soru işaretidir” değerlendirmesinde bulundu.

Özgecan’ın katili Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altıdöken ile arkadaşı 20 yaşındaki Fatih Gökçe, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.

‘Cezaevinde birisinin öldürülmesi asla kabul edilemez’

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş da Bakanlar Kurulu sonrasında yaptığı açıklamada Özgecan Aslan’ın katili Suphi Altındöken’in cezaevinde öldürülmesine ilişkin şunları söyledi:

“Özgecan’ın katili olan kişi cezaevinde silahla vurularak öldüğü bilgisi bize ulaştı. Suphi Altındöken’in ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı ve burada hayatını kaybettiği, babasının da hayati tehlikesinin olmadığı bilgisi var.

“Kim olursa olsun cezaevinde birisinin öldürülmesi asla kabul edilemez. Burada kimin hatası kusuru varsa bu ortaya çıkarılacaktır. Bu konuda Adana Başsavcılığı olaya el koymuştur. Adalet bakanlığı da çalışma başlatmıştır. Kimin ihmali kusuru vardır bu ortaya çıkarılacaktır. “

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.