Bahçeli: Teslim edecek partimiz yok

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin, MHP’li muhaliflerin olağanüstü kongre talebini kabul etmesini de ‘paralel’e bağladı: “Bizim paralele teslim edecek bir partimiz yoktur!”
Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, muhaliflerin olağanüstü kongre talebini ‘komplo’ olarak niteleyerek şöyle devam etti: “Ankara, Washington, Pensilvanya arasında MHP düşmanlığının üçgeni kurulmuştur. Kurultay tavirleri kılığında işbaşındalar. MHP’yi geçmişte harekete geçirmek isteyen grup başarısızlığa uğramıştır. Bunlar 40 fırın ekmek yeseler, ağızlarıyla kuş tutsalar yine de MHP’yi kafalarına göre tanzim edemeyeceklerdir.”
Rakip genel başkan adaylarını sorumluluktan kaçmakla suçlayan Bahçeli, olağanüstü kongre yapılmayacağını bir kez daha net biçimde vurguladı: “İstenen büyük kurultay ise bu yılın ocak ayında belirlenen 18 Mart 2018 tarihini herkes sabırla beklemelidir. Bunun dışında olağanüstü kurultay yoktur, yapılmayacaktır.”

MHP’nin TBMM’de AKP’ye destek verdiği eleştirilerine Bahçeli’nin yanıtı şöyle oldu: “Bize AKP’nin stepnesi, bastonu diyenler şimdi ne diyecekler? Hangi mahkemenin lehimizde karar vermesi için gerekli girişimlerde bulunulmuştur? Bu ucubeler başka kapılarda gezip de nereye gitmiştir? Bizi paralele teslim edecek bir partimiz yoktur!”
Olağanüstü kurultayın ‘paralel’ örgütü siyasallaştırma stratejisi olduğunu öne süren Bahçeli, “Partimizin dinamiklerini yok sayan, geleceğini tehlikeye sokan kirli bir süreç devrededir. Biz buna asla suskun kalmayacağız. Müsaade de etmeyeceğiz”diye konuştu.
Rakiplerinin mahkeme kararına sevinmesini eleştiren MHP Genel Başkanı şunları söyledi: “MHP’ye nüfus etmek isteyen okyanus ötesi kaçkınlarının, paralel artıklarının mutluluğunu da izliyorum. Kendi kurumların kayyum atandığında kıyamet koparan zümreye diyorum ki bugüne kadar ne yaşadıysanız müstahaktır. Bunlar ikiyüzlüdür. Bunlar dini paraya dönüştüren ABD’nin kuklası, İslamiyetin yüz karalarıdır. Kimse boşuna heveslenmesin. Bulanık suda balık avlamasın. Bizde tertiplere tamam diyecek acziyet yoktur.”

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.