ALF, Türkiye’de keklik avcılarının kafesine girdi, 3 kekliği kurtardı

Türkiye’de Hayvan Kurtuluş Cephesi (ALF ) eylemcileri keklik avcılarının kafeslerine girdi, tutsak edilen 3 keklik kurtarılarak gerçek yaşam alanları olan doğaya saldı . ALF bu eylemi tüm ALF eylemcilerine ithaf etti.

ALF (Animal Liberation Front – Hayvan Kurtuluş Cephesi) Hakkında

1976´da radikal hayvan hakları eylemcisi Ronnie Lee´nin kurduğu aktivist gruptur.

Hayvanları, deney laboratuvarları, sınai çiftlikler,kürk çiftlikleri gibi kötü muameleye maruz kaldıkları yerlerden kaçırıp acı çekmeden, doğal ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yerlere yerleştirmek.

Hayvanları sömürerek ve onlara kötü muamele ederek kâr elde eden kurumlara yönelik ekonomik sabotaj eylemleri gerçekleştirmek.

Şiddet içermeyen eylemlerle ve özgürleştirme faaliyetleriyle, kapalı kapılar ardında hayvanlara yapılan işkenceleri ifşa etmek.

İnsan ya da insandışı olsun hiçbir hayvana zarar gelmemesi için gereken bütün önlemleri almak.

Günümüz ALF

ALF, merkezsiz ve hiyerarşik organlara sahip olmayan özerk örgütlenme modeliyle, kendi ilkelerine uyan her eylem grubunun ALF adıyla eylem düzenlemesine uygun yapısıyla yirmiyi aşkın ülkede faaliyet sürdürmekte. Doğrudan eylemi benimseyen otonom eylemci grupların özgürlükçü ilkeleri ALF’e, geleneksel sınıfsal muhalefet odaklarından soğumuş gençler için müthiş bir çekicilik kazandırıyor. Modernizmin büyük anlatıları ekseninde şekillenen pozitivist anti-kapitalist odakların yaşamın ve doğanın çeşitliliğine yönelik politika üretemeyişi, böylesi duyarlılıkların ALF benzeri parçaya – salt hayvan hakları gibi- yoğunlaşan hareketlerin kanalına akması sonucunu yaratıyor. (Vikipedi)

Yorumlar

yorumlar

Post source : http://hayvanozgurlugucevirileri.com/2015/12/26/alf-turkiyede-keklik-avcilarinin-kafesine-girdi-ve/#more-9224

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.