Haluk Bilginer: Lanet olsun savaş çığırtkanlarına

Oyuncu Haluk Bilginer, sokağa çıkma yasakları ve operasyonlara, bu süreçte hayatını kaybeden çocukların isimlerini paylaşarak tepki gösterdiği için kendisine yöneltilen eleştirilere Twitter hesabından paylaştığı bir mesajla yanıt verdi.

Bilginer, “Lanet olsun savaşa sebep olan her şeye, herkese ve çığırtkanlarına!” dedi.

Açıklamasında “Polemiği taştan çıkaranlar: Çocuk diyorum, çocuk! Vicdanlar kapalı mı?” sorusunu yönelten Bilginer şöyle devam etti:“Söz konusu çocuk olunca kimin çocuğu diye sorulmaz! Öldürülen de yetim kalan da çocuk! Yaşlıların çıkardığı savaş yüzünden… Söyleyecek söz bulabiliyor musunuz siz, lanet etmekten başka?

Bizi korusunlar diye onları asker eden de biziz… Yakın geçmişe kadar onları ölüme gönderenleri seçme şansları bile yoktu çocukların (oy verme yaşı 21’di, askerlik yaşı 20!)

Şehitlik övgüsü yapan yaşlılar: Var mısınız askere alınma yaşı 50 olsun da biz çocuklarımızı koruyalım?… Var mısınız?

Lanet olsun savaşa sebep olan her şeye, herkese ve çığırtkanlarına!!!”

Ne Olmuştu?

Oyuncu Haluk Bilginer, sokağa çıkma yasakları ve günlerce devam eden operasyonlara, bu süreçte hayatını kaybeden çocukların isimlerini paylaşarak tepki vermişti.

Twitter adresinde Temmuz ayından bu yana hayatını kaybeden 44 çocuk ve gencin isimlerini paylaşan Bilginer,“Sözün bittiği yer” diye yazmıştı.

https://twitter.com/halukbilginer_/status/679791327794610176

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.