Roketatar, bazuka ve mühimmat parçalarını göstererek, “İyi bakın, bunları sokaklardan, evlerden topladık”

HDP’li vekil Mehmet Ali Aslan, Meclis’te yaptığı konuşmada, sokağa çıkma yasaklarını eleştirdi, roketatar, bazuka ve mühimmat parçalarını göstererek “İyi bakın, bunları sokaklardan, evlerden, camilerden topladık” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, Meclis’te yaptığı konuşmada, sokağa çıkma yasaklarını Meclis kürsüsüne taşıdığı roketatar, bazuka ve mühimmat parçalarıyla eleştirdi.

Aslan, fişek ve şarapnel parçalarını Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) milletvekillerine göstererek şunları söyledi:

“Bunları sokaklardan, evlerden, camilerden topladık. İyi bakın, bunlar sürekli milletvekillerine, bize sıkılan biber gazlarının fişekleri. Dolu olsa size sıkacaktım, ama bize sıktıkları için boş. MKE yapımı mermi kovanları.

“Ama bize sıkılan mermilerde MKE yazmıyor. Kayıt dışı kurşunlar bunlar. Bu kirli savaş bir an önce bitsin. 80 milyonu temsil eden 550 akıl bu sorunu çözmeye yeter.”

Aslan’ın sözleri üzerine söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı ise “Aynı malzemelerle bütünüyle farklı bir senaryo anlatmak mümkün. ‘İçinde gaz olsa sıkardım’ dedi. Acaba gizli fantezisi mi diye düşünüyorum” dedi.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.