Vegan Tutsak Osman Evcan İçin Kritik Günler

Kocaeli

Osman Evcan için en kritik günler başladı. Sağlıklı vegan yemeğe erişmek için başlattığı direnişte 35 günü geride bırakan Osman’dan son gelen haberlere göre cezaevi yönetimi ve Kocaeli savcıları haklı talepleri kabul etmek yerine Osman’a grevi bitirmesi için bağıra çağıra baskı yapıyorlar.

Yeryüzüne Özgürlük Derneği’nin ulaştığı Evcan’ın ablası, kardeşini kaybedeceğinden kaygılandığını belirtiyor. Dernek Osman Evcan’nın vegan yemeğe erişmesi için Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)’ne gönderilmesi için dilekçe kampanyası başlattı.

Osman Evcan için en kritik günler başladı. Sağlıklı vegan yemeğe erişmek için başlattığı direnişte 35 günü geride bı…

Posted by yeryüzüne özgürlük / freedom to earth on Monday, 14 December 2015

 

Ayrıca Osman Evcan için change.org’da da kampanya başlatıldı

Kampanyada şu ifadelere yer verildi, ” Osman Evcan 10 Kasım 2015’den beri en temel hakkı elinden alındığı için açlık grevinde. Diğer türleri sömürmeden, öldürmeden yaşamak, beslenmek istiyor Osman Evcan. Cezaevinde Vegan olarak beslenebilmek ve bu ilkesel duruşuna uygun yaşamak için en temel gereksinimi olan Vegan yiyeceklerin bulunduğu koliler keyfi olarak engellenmiş, kendisine teslim edilmemiş ve Osman Evcan ilkelerine uygun yaşama hakkından mahrum bırakılmıştır. Bir Vegan için diğer türlerin sömürüsüne, katliamına dayanmayan bir beslenme şekli hayati derecede önemlidir. Bu şekilde beslenebilip, beslenememesi o kişinin hayatta kalabilmesi ile ilgilidir. Dolayısıyla bu mesele kişinin yaşama, hayatta kalma hakkıyla doğrudan alakalıdır. Veganlar keyfi bir tercih olarak ya da hobi için değil bunu bir zorunluluk olarak gördükleri ve bunun dışında bir şekilde yaşayamayacağını düşündükleri için böyle yaşarlar, böyle beslenirler. Diğer türlerin sömürüsünü, insanların ihtiyaçları için öldürülmelerini, bu canlılardan faydalanılmasını kabul edemezler. Nasıl ki insanlar insan eti yemeyi, insanları ihtiyaçları için kullanmayı yanlış buluyorlarsa, Veganlar da diğer türler için aynı şeyi düşünür, hisseder ve buna göre yaşayışlarını, tavırlarını belirlerler. Bizler aşağıda imzası bulunanlar, acilen geri dönüşü olmayan etkiler veya sonuçlar ortaya çıkmadan açlık grevindeki Osman Evcan’a ve tüm Vegan tutsaklara, yaşayabilmeleri için zorunlu olan Vegan yiyeceklerin teslim edilmesini, Vegan beslenme ve Vegan yaşayabilme hakkının verilmesini talep ediyoruz.”  / ( PD)

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.