Cizre ve Silopi’de Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Şırnak Valiliği, Cizre ve Silopi’de saat 23.00’dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan etti. Yasak kararının ardından, HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik, “Halkımızlayız, hiçbir yere gitmiyoruz. Zulmünüze boyun eğmeyeceğiz!” dedi.

Şırnak Valiliği, Cizre ve Silopi ilçelerinde bu gece saat 23.00’ ten itibaren geçerli olmak üzere ‘ikinci bir emre kadar’ sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı.

Şırnak Valiliği tarafından yapılan açıklamada, yasağın, “mayın ve patlayıcılarla tuzaklanmış barikat ve hendeklerin bertaraf edilmesi ve vatandaşlarımızın can, mal güvenliğinin ve kamu düzeninin sağlanması amacıyla” ilan edildiği kaydedildi.

Açıklamada, “Cizre ve Silopi ilçe merkezlerinde vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerini kullanabileceği huzur ortamını ve kamu düzenini sağlamak maksadıyla vatandaşlarımıza her türlü maddi ve manevi destek sağlanacaktır,” denildi.

Dün, Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde görev yapan öğretmenlere atılan ‘İlçeyi terk edin’ mesajının ardından bölgeye yoğun bir askeri sevkiyat başlamış ve ilçelerde sokağa çıkma yasağı ilan edileceği tartışılmıştı.
Öte yandan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Leyla Birlik, yasak kararının açıklanmasının hemen ardından, Twitter, hesabından, “Halkımızlayız, hiçbir yere gitmiyoruz. Zulmünüze boyun eğmeyeceğiz!” mesajını paylaştı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.