Kuran Kursunda Yanarak Ölen 6 Çocukla İlgili Müfettiş Raporu Tamamlandı

Diyanet müfettişleri, Diyarbakır’daki bir Kuran kursunda 6 çocuğun öldüğü yangını araştırdı. Sadece gündüz eğitim ruhsatına sahip kurs, güvenlik nedeniyle denetlenmemiş. Kuran kursunda meydana gelen ve 6 çocuğun ölümüne neden olan yangınla ilgili müfettiş raporu tamamlandı.

Diyarbakır/ Dağ Medya

Elektrikli ısıtıcıdan kaynaklandığı ortaya çıkan 1 Aralık’taki yangınla ilgili, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın gönderdiği 2 müfettiş yaptıkları incelemelerde kursun gündüz eğitim ruhsatı bulunduğunu belirledi.

Haber Türk’ün haberine göre, soğuk nedeniyle yatılı kalan 17 öğrenci, yetkililerden habersiz elektrik sobası yaktı. Isıtıcının ayağı olmadığı için altına yastık yerleştirildiği tespit edildi.

Müftülük yetkilileri yangında ihmal olmadığını ileri sürerken, Diyarbakır Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma sürüyor.

Habertürk Gazetesi’ndeki haberin ayrıntısında yatılı statü için Diyanet ile yazışmalar yaptığı da ortaya çıkan kursun, kırsalda bulunduğu için güvenlik gerekçesiyle son dönemlerde denetlenemediği de iddia edildi.

Yorumlar

yorumlar

Post source : ajanslar, imc, dağ medya

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.