Can Dündar ve Erdem Gül’ün Tutukluluğunun 13. Günü

Adana’da 19 Ocak 2014’te durdurulan, Suriye’ye insani yardım taşıdığı iddia edilen MİT’e ait TIR’lardaki silah görüntülerinin gazetemizde yayımlanmasının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetemiz Ankara Temsilcisi Erdem Gül, “örgüte üye olmadan bilerek ve isteyerek yardım etmek”, “siyasi ve askeri casusluk”, “gizli kalması gereken bilgileri açıklama” suçlarından tutukluluğunun 13. gününe girildi.

“YİNE HAKLI ÇIKACAĞIZ”

CHP Milletvekili Eren Erdem, MİT TIR’ları haberleri nedeniyle tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne konulan gazetemiz genel yayın yönetmeni Can Dündar ve ve Ankara temsilcimiz, Erdem Gül’e destek ziyaretinde bulundu. Erdem, ziyaret sonrası Twitter hesabından Can Dündar’ın okurlara gönderdiği notunu paylaştı. Dündar’ın notu şöyle:

Bir dönem askeri vesayete karşı mücadale verdik. Hedef olduk. Sonra Fethullahçılar geldi. Onlarla mücadele ettik. Hedef olduk. Sıra bunlarda…
Yine mücadeledeyiz
Yine hedefiz
Yine haklı çıkacağız

Can Dündar

1

Can Dündar’dan birinci hafta mektubu

CHP Milletvekili Tuncay Özkan, Dündar ve Gül’ü tutukluluğunun birinci haftasında ziyaret etmişti. Özkan da zilaret sonrası Can Dündar’ın kaleme aldığı mektubu paylaşmıştı. Dündar mektubunda şöyle yazdı: Sevgili dostlar, bugün 1 haftamız doldu. Arayanımız, soranımız, gelenimiz çok. Yalnız olmadığımızı gördük. Kalabalığız. Haklıyız. Moralliyiz.

CVTbAarWoAA0Ulz

MEKTUPLARI BEKLİYORLAR

Basının büyük bir imtihandan geçtiği günlerde gazetecilik faaliyetlerinden mahkum edilen Can Dündar A-1/ Blok 5 hücresinde, Erdem Gül ise A-1/ Blok 6 hücresinde kalıyor. Dündar ve Gül sizlerden gelecek mektupları bekliyorlar.

 

Yorumlar

yorumlar

Post source : Cumhuriyet, Dağ Medya

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.