T-Der’in Hazırladığı “Trans Sohbetler” Kitabı Yayınlandı

Trans Dayanışma Derneği’nin Salı sohbetlerini derlediği kitabı “Trans Sohbetler” basıldı. Sivil Düşün’ün destek verdiği 18 toplantı sonrası oluşan kitabın matbu haline Kaos GL ve Pembe Hayat Dernekleri’nden ulaşılabilir. Çevrimiçi halini ise buradan okuyabilirsiniz.

Kitab şöyle anlatılıyor:

“Trans sohbetler fikrini en başta düşlerken bu kadar geleneksel hale gelebileceğini tahmin edemiyorduk, her hafta, aralıksız kim toplantılara gelirdi ki?

“Ama sonrasında gördük ki 24 hafta aralıksız toplanmıştık, her toplantıya 20-25 kişi katılıyor ve dernek ofisinin küçücük salonu kocaman sohbetlere ev sahipliği yapıyor, çok keyifli, yaşama dair, geçiş sürecimiz ve LGBTİ kimliğimiz etrafında, sanattan modaya, açılmadan LGBTİ kavramlara içimizde kalanları paylaşmamız bizleri güçlendiriyordu. Bir arada olunca, yapayalnız hissettiğimiz hayatta ne kadar sağlam ayakta durabileceğimizi öğrendik, Trans Sohbetler bir çeşit terapiydi bizim için.”

Kitap, aralarında “Sanat ve LGBTİ Kimlik” ve “Açılma” başlıklarının da olduğu çok sayıda konu üzerinde sohbet toplantılarının metne dökülmesinden oluşuyor.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.