Polis, Koza-İpek Medya Binasına Biber Gazı ve Cop Kullanarak Girdi

Koza İpek Holding ve bünyesindeki şirketlere kayyum atanmasının ardından polis, holdinge bağlı Kanaltürk TV ile Bugün ve Millet gazetelerinin yer aldığı İstanbul Mecidiyeköy’deki binaya biber gazı, tazyikli su ve cop kullanarak girdi.

 

Koza İpek Grubu’nun Ankara’da ve İstanbul’daki holding ve yayın grubu binalarında Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği’nin aldığı kayyum kararının ardından polis, holdinge bağlı Kanaltürk TV ile Bugün ve Millet gazetelerinin yer aldığı İstanbul Mecidiyeköy’deki binaya biber gazı, tazyikli su ve cop kullanarak girdi.


Bina önündeki bekleyiş gece saatlerinde de devam ederken, sabaha karşı saat 04.45 sıralarında otobüslerle çevik kuvvet polisleri ve iki TOMA geldi.

Bunun üzerine yaklaşık 50 kişilik grup alkış ve ıslıklarla polisi protesto etti.

Polislerin geldiği haberini alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da bina önüne gelerek açıklama yaptı, saat 07.00 sıralarında ise bina önünde arbede yaşandı.

Polis, binaya girmesini engellemeye çalışanlara biber gazı ve tazyikli su sıkarken, yaşanan arbedenin ardından kapıyı kırarak içeri girdi.

 

Polis, İpek Medya bünyesinde çalışan bazı gazetecileri kelepçeleyerek gözaltına aldı. Bina önündeki bekleyiş devam ediyor.

Bugün TV Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros olup bitenleri şöyle değerlendirdi: “Burası bir tekstil atölyesi değil. Yönetime yapılan atama yönetime yapılır. Yayın devam eder. Ama farklı bir şey yapmaya çalışıyorlar! Bizim yayınımız eğer siyaha düşerse medya karartmasıdır. Medya sansürüdür. Seçim operasyonudur. Ama daha sözümüz bitmedi.”

Dün de arbade yaşanmıştı

Dün de Koza İpek Grubu’nun Ankara’da ve İstanbul’daki holding ve yayın grubu binalarına kayyum kararına ilişkin tebligatları vermek isteyenlerle holding ve yayın grubu çalışanları arasında arbede çıkmış, polis biber gazı kullanmıştı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.