Oy ve Ötesi 60 Bin Gönüllü İle 1 Kasım’a Hazır

Oy ve Ötesi, seçimler için  60 bin gönüllüye ulaştı. Oy ve Ötesi seçimlerde, 46 ilde sandık başında olacak. Gönüllülerden Çankaya İlçe Sorumlusu Mehmet Bilgiç, katılımın az olmasının, oyu fazla olan partilerin milletvekili dağılımını artıracağına dikkat çekerek, herkese oy kullanma çağrısında bulundu.

Doğu ve Güneydoğu’da da sandık başlarında olacaklarını söyleyen Bilgiç hâlâ zaman olduğunu belirterek, gönüllü olmak isteyenlerin cuma akşamına kadar oyveotesi.org’a başvurabileceklerini söyledi.

5 gün idari izne karşın katılımın düşük olmayacağına inandığını dile getiren Bilgiç, “İnsanlar bu seçimin kritik olduğunun bilincinde. O nedenle katılımda bir düşüş beklemiyorum” diye konuştu. Katılımın az olması durumunda oyu çok olan partinin milletvekili sayısının artacağına dikkat çeken Bilgiç, “Tüm seçmenler, genel, yerel hangi seçim olursa olsun oy vermeli” dedi.

Gönüllü olan herkese eğitim verildiğini, iş nedeniyle vakit ayıramayanların İnternet üzerinden eğitildiğini söyleyen Bilgiç, “Sandık başkanları devlet memuru. Hâkim olmadıkları noktalarda gönüllülerimiz düzenleme ne ise ona göre gerekli maddeyi göstererek yönlendiriyor” diye konuştu.

Gönüllü olmak isteyenlerin cuma akşamına kadar oyveotesi. org adresinden başvuru yapabileceğini söyleyen Bilgiç, “Katkı vermek isteyen herkes bize katılabilir. Gönüllü arıyoruz. Öte yandan avukat ihtiyacı da var. Her okul için bir avukat oluyor ama ne kadar çok olursa o kadar iyi” değerlendirmesi yaptı.

Oy ve Ötesi için çıkarılan karalama kampanyalarına dikkat çeken Bilgiç, tarafsız olduklarını ve hiçbir siyasi partiyle bağlantılarının bulunmadığının altını çizdi.

İlgili Haberler İçin Tıklayınız

2015-10-28 11-13-58 Ekran görüntüsü

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.