Kamuda Açık Kaynak Konferansı’nda Müşterek Veri Paneli

Kamuda Açık Kaynak Konferansı 9 Kasımda başlıyor.  9- 13 Kasım tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek olan panelde Alternatif Bilişim Derneği’nin 10 Kasım saat 14’de müşterek veri paneli de olacak.

Özgür Yazılım, Müşterek Veri, Sahiplik, Gözetim ve Etik konularının konuşulacağı oturumda Barış Büyükakyol, Özgür yazılım felsefesinden müşterek veriye, Aslı Telli Aydemir, Kamu Bilişimi alanında müşterek veri ve sahiplik, Melih Kırlıoğlu, açık kaynak ve müşterek veri karşısındaki gözetim engeli ve Mutlu Binark, müştereklik, sahiplik, ilgili haklar ve etik sorunsalı konularına yer verecekler.

2015-10-25 13-27-12 Ekran görüntüsü

 

Kamu, üniversiteler ve açık-kaynak sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan bir Açık Kaynak Danışma Komitesi’yle hayata geçiriliyor. Kamu Açık-Kaynak Konferansı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde 9 Kasım 2015 tarihinde başlayıp, 5 gün sürecek.

Konferansta, geniş bir yelpazede açık-kaynak yazılımların özelliklerinin anlatılması planlanıyor. Konferans çerçevesinde kısa kurslar da düzenlenecek.  5 gün süren programın tamamı için tıklayınız 

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.