İstanbul Kitap Fuarı Etkinlik Programı Belli Oldu

7-15 Kasım tarihlerinde yapılacak TÜYAP 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Etkinlik Programı açıklandı.

Fuar etkinlikleri şöyle:
7 KASIM CUMARTESİ

12.00-13.00
34. Uluslararası İstanbul Kitap ve 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarları Açılış Töreni
Yer: Karadeniz Salonu

 

7 KASIM CUMARTESİ
ONUR KONUĞU ROMANYA

13.30-14.00
Onur Konuğu Romanya Açılış Töreni

14.00-15.00
Söyleşi: “Mircea Dinescu ile Şiirsel ve Gastronomik Saatler”
Müzik Dinleti: Marius Mihalache
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

15.00-16.00
Kitap Tanıtımı: “Dan Lungu ile “Komünist Bir Kocakarıyım”
Moderator: Daniel Cristea-Enache
Çevirmen: Alina Gerez
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

16.00-17.00
Söyleşi: “Edebiyat ve Gerçeklik”
Konuşmacılar: Vasile Ernu, Dan Lungu, Gabriela Adameşteanu, Oya Baydar
Moderator: Daniel Cristea-Enache
Çevirmen: Alina Gerez
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

17.00-18.00
Söyleşi: “Modern Romanya Şiiri”
Konuşmacılar: Radu Vancu, O. Soviany, Matei Vişniec
Moderator: Daniel Cristea-Enache
Çevirmen: Sunia Acmambet
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

18.00-19.00
Kitap/Albüm Tanıtımı: “İmajlar ve Belgeler” Bir Yazarın Koleksiyonundan 70 Yıllık Sanayi Görünümü & Mavrocordat’lar (1710-1785) Claudiu Victor Turcitu
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

 

7 KASIM CUMARTESİ
INTEREXPO SALONU

14.00-15.00
Söyleşi: “Sarah Jio’nun Gözünden Türkiye”
Konuşmacı: Sarah Jio
Düzenleyen: Pena Yayınları

15.15-16.15
Söyleşi: “Kalbin Anahtarı”
Konuşmacı: Aşkım Kapışmak
Düzenleyen: İnkılap Kitabevi

16.30-17.30
Söyleşi: “Yavuz Sultan Selim”
Konuşmacı: Mustafa Armağan
Düzenleyen: Timaş Yayınları

17.45-18.45
Söyleşi: “Okuma Kültürü Paydaşları ile Buluşuyor”
Konuşmacılar: Muammer Yıldız, Metin Celal, Fatih Erdoğan, Aydın İleri
Düzenleyen: Türk Kütüphaneciler Derneği

19.00-20.00
Panel: “Rüştü Onur ve Döneminden kalan Şiirin Yansımaları”
Yöneten: Halil İbrahim Özcan
Konuşmacılar: İbrahim Tığ, Oğuz Özdem, Zeynep Aliye
Düzenleyen: PEN Türkiye Merkezi

 

7 KASIM CUMARTESİ
MARMARA SALONU

14.00-15.30
ÖDÜL TÖRENİ: “Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği Ödül Töreni”
Düzenleyen: Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği (ÇGYD)

15.45-16.45
ÖDÜL TÖRENİ: “Everest Yayınları İlk Roman Yarışması Ödül Töreni”
Düzenleyen: Everest Yayınları

00-18.15
ÖDÜL TÖRENİ: “2015 Yılı- Metin Altıok Ödülleri Töreni”
Düzenleyen: Kırmızıkedi Yayınları
18.30-19.30
Panel: “Oktay Akbal “
Yöneten: Hikmet Altınkaynak
Konuşmacılar: M. Sadık Aslankara, Birsen Ferahlı, Yüksel Pazarkaya, Ayşe Sarısayın
Düzenleyen: TÜYAP

 

7 KASIM CUMARTESİ
KARADENİZ SALONU

12.00-13.00
34. Uluslararası İstanbul Kitap ve 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarları Açılış Töreni

14.00-15.15
Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
Panel: “Aziz Nesin, Karikatür ve Mizah”
Yöneten: Turgut Çeviker
Konuşmacılar: Semih Poroy, Tan Oral, Erkal Yavi
Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP

15.30-16.30
ÖDÜL TÖRENİ: “2015 TUDEM Edebiyat Ödülleri-Roman Yarışması Ödül Töreni”
Düzenleyen: TUDEM

16.45-17.45
Söyleşi: “Vedat Türkali’nin Edebiyatı ve Yeni Romanlarımız”
Konuşmacılar: Vedat Türkali, Ömer Türkeş, Nihan Kaya, Doğuş Sarpkaya
Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

18.00-19.30
Panel: “Seçim Sonuçları ve Türkiye’nin Geleceği”
Yöneten: Ercan Karakaş
Konuşmacılar: İlhan Cihaner, Burak Cop
Düzenleyen: SODEV (Sosyal Demokrasi Vakfı)

 

7 KASIM CUMARTESİ
HEYBELİADA SALONU

14.00-15.00
Söyleşi: “Tabiat Dörtlemesi Roman’ı TOPRAK’ı Okuyor”
Konuşmacı: Buket Uzuner
Düzenleyen: Everest Yayınları

15.15-16.15
Söyleşi: “Dramaturjiden Sahnelemeye: Lena, Leyla ve Ötekiler”
Konuşmacılar: Zehra İpşiroğlu, Ayla Algan, Cihan Bıkmaz
Düzenleyen: Habitus Kitap

16.30-17.30
Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
Panel: “Çağdaş Bir Aydın Olarak Aziz Nesin”
Konuşmacı: Zeynep Oral
Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP

17.45-18.45
Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
Panel: “Edebiyatımızın Bir İkon Kişiliği: Aziz Nesin”
Yöneten: Turgay Fişekçi
Konuşmacılar: Feridun Andaç, Doğan Hızlan, Yüksel Pazarkaya
Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP

19.00-20.00
Panel: “Sol Gelenek ve Düşünsel Temeller”
Konuşmacılar: Melih Pekdemir, Şeyhmus Diken, Engin Sustan, Enis Rıza, Masis Kürkçügil, Güçlü Ateşoğlu
Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

 

7 KASIM CUMARTESİ
BÜYÜKADA SALONU

14.00-15.00
Söyleşi: “Zamanı Kuran Kadınlar”
Konuşmacı: Sibel Eraslan
Düzenleyen: Timaş Yayınları

15.15-16.15
Söyleşi: “Akıllı İnsanlar Neden Yanlış Kararlar Verir?”
Konuşmacı: Acar Baltaş
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

16.30-17.30
Söyleşi ve Dinleti: Yeniden Yaratılmanın Coşkusuyla-Ataol Behramoğlu Nihat Behram Mektupları”
Katılımcı Şairler: Ataol Behramoğlu, Onur Behramoğlu
Düzenleyen: Tekin Yayınevi

 

7 KASIM CUMARTESİ
KINALIADA SALONU

14.00-15.00
Söyleşi: “Metin Altıok’un Yeni Kitabı Üzerine”
Konuşmacı:  Zeynep Altıok Akatlı
Düzenleyen: Kırmızı Kedi Kitap

15.15-16.15
Söyleşi: “Moda”
Konuşmacı: Deniz Kavukçuoğlu
Düzenleyen: Can Yayınları

16.30-17.30
Söyleşi: “Küller ve Kemikler: Ahmet Uluçay Sineması”
Konuşmacılar: İdris Uluçay, Murat Pay, Sinan Sertel
Düzenleyen: Küre Yayınları

17.45-18.45
Söyleşi: “Romanya’dan Türkiye’ye MİZAH”
Konuşmacılar: Ion Barbu, Tan Oral
Düzenleyen: TÜYAP

19.00-19.45
Söyleşi:  “Türk Yunan Halklarının Tarihsel Kardeşliği”
Konuşmacı: Yannis Kalpouzos
Düzenleyen: Pena Yayınları

 

8 KASIM PAZAR
ONUR KONUĞU ROMANYA

13.00-14.00
Kitap Tanıtımı: “Florin Irimia ve Hakan Akdoğan ile Karanlık Bir Pencere”
Moderator: Daniel Cristea-Enache
Çevirmen: Sunia Acmambet
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

14.00-15.00
Söyleşi: “Paris’te İki Romanyalı: Matei Vişniec ve Dimitru Tepeneag
Moderator: Daniel Cristea-Enache
Çevirmen: Sunia Acmambet
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

 

8 KASIM PAZAR
INTEREXPO SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “Mutlu İnsan,  Mutlu Toplum”
Konuşmacı: Mehtap Kayaoğlu
Düzenleyen: Nesil Yayınları

13.30-14.10
Söyleşi: “Türklerin Tarihi”
Konuşmacı: İlber Ortaylı
Düzenleyen: Timaş Yayınları

14.15-15.15
Söyleşi: “Damdan Düşen Psikolog”
Konuşmacılar: Canan Dila, Doğan Cüceloğlu
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

16.45-17.45
Panel: “19. Yüzyıl Orta Avrupasında Toplum, Siyaset ve Sanat”
Konuşmacılar: Şevket Pamuk, Taner Timur, Oktar Türel
Düzenleyen: Yordam Kitap

18.00-19.15
Söyleşi: “Ehl-i Beyt Duaları”
Konuşmacı: Mustafa Yılmaz
Düzenleyen: Kaynak Kültür Yayın Grubu

 

8 KASIM PAZAR
MARMARA SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “Kerbela’dan Kardeşliği Okumak”
Konuşmacı: Ahmet Turgut
Düzenleyen: Kapı Yayınları

13.00-14.00
Söyleşi: “Edebiyat ve Dil ile Savaşa Direnmek”
Konuşmacılar: Karin Karakaşlı, Ahmet Tulgar, Seray Şahiner
Düzenleyen: Can Yayınları

14.15-15.15
Söyleşi: “Milli İrade”
Konuşmacı: Banu Avar
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

15.30-16.30
Söyleşi: “Gitme Zamanı”
Konuşmacı: Aret Vartanyan
Düzenleyen: Destek Yayınları

16.45-17.45
Harun Karadeniz Anması
Söyleşi: “Olaylı Yıllar ve Harun Karadeniz”
Yöneten: Fahri Aral
Düzenleyen: Literatür Yayınları

18.00-18.45
Söyleşi: “Türk Şiiri, Modernizm ve Şiir”
Konuşmacı: Hasan Bülent Kahraman
Düzenleyen: Kapı Yayınları

19.00-19.45
Panel: Emperyalizm Çağında Ulusal Sorun ve Türkiye’de Etnik Ayrılıkçılık”
Yöneten: Mustafa Zülkadiroğlu
Konuşmacılar: Arslan Kılıç, Ahmet Yıldız
Düzenleyen: 68’liler Birliği Vakfı

 

8 KASIM PAZAR
KARADENİZ SALONU

12.00-13.00
Söyleşi: “Yaşar Kemal’in Ardından”
Konuşmacılar: Güven Turan
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları

13.15-14.15
Panel: “Her Yaşa Edebiyat”
Konuşmacılar: Müge İplikçi, Tolga Gümüşay, Mine Soysal
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

14.30-15.30
Söyleşi: “Elveda Güzel Vatanım”
Konuşmacı: Ahmet Ümit
Düzenleyen: Everest Yayınları

 

17.00-18.00
Söyleşi: “Saraysız Başkan Jose Mujika: Hayatı ve Anıları”
Konuşmacılar: Jose Mujica, Andrés Danza, Ernesto Tulbovitz
Düzenleyen: Tekin Yayınevi

18.15-19.45
Panel: “Politikacının, Basının Ağzı”
Yöneten: Sevgi Özel
Konuşmacılar: Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Merdan Yanardağ
Düzenleyen: Dil Derneği

 

8 KASIM PAZAR
HEYBELİADA SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “Teknoloji ve Çocuk-Başparmak Çocuk”
Konuşmacılar: Yalvaç Ural, Selahattin Dilidüzgün, Songül Karagülleoğlu
Düzenleyen: Yapı  Kredi Yayınları

13.00-14.00
Söyleşi: “Türkiye’nin Tarihi”
Konuşmacı: Hamit Bozarslan
Düzenleyen: İletişim Yayınları

14.15-15.15
Panel:“Terry Pratchett ve Disk Dünyası”
Yöneten: Can Sungur
Konuşmacılar: Niran Elçi, Kutlukhan Kutlu, Burhanettin Düzçay, Mehmet Sinan Çam
Düzenleyen: Delidolu Yayınları

15.30-16.30
Panel: “Ferhunde Özbay’ın Çalışmalarında Aile, Kent ve Nüfus”
Yöneten: Sema Erder
Konuşmacılar: Belgin Tekçe, Cem Behar, Ayşe Akalın
Düzenleyen: İletişim Yayınları

16.45-17.45
Söyleşi: “Manuel Vilas ile Söyleşi”
Konuşmacı: Manuel Vilas
Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

18.00-19.00
Panel: “100. Yılında Ermeni Soykırımı ve Paramazlar”
Yöneten: Nevzat Onaran
Konuşmacılar: Patrak Estukyan, Aydın Çubukçu, Aris Nalcı, Kadir Akın
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

 

8 KASIM PAZAR
BÜYÜKADA SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “İki Nota Bir Çizgi”
Konuşmacılar: Kamil Masaracı, Vedat Sakman, Gülcan Altan
Düzenleyen: Caretta Yayıncılık

13.00-14.00
Söyleşi: “Kendi Everest’inize Tırmanın”
Konuşmacı: Nasuh Mahruki
Düzenleyen: Alfa Yayınları

14.15-15.15
Melih Cevdet Anday 100 Yaşında
Söyleşi:“Melih Cevdet Anday 100 Yaşında”
Konuşmacılar: Mehmet Said Aydın, Yalçın Armağan, Berkun Oya
Düzenleyen: Everest Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Kadına Karşı Şiddet”
Konuşmacı: Feyza Altun Meriç
Düzenleyen: İnkılap Kitabevi

16.45-18.00
ÖDÜL TÖRENİ: “NDS Liseliler Edebiyat Ödülü Töreni”
Düzenleyen: Notre Dame de Sion Fransız Lisesi
18.15-19.15
Söyleşi: “Kaktüsler Susuz da Yaşar (Kadınlar Mamak Cezaveini Anlatıyor)
Konuşmacılar: Meral Bekar, Gönül Sevindir, Aygün Zerger, Fatma Pala, Zehra Kürkçü
Düzenleyen: Dipnot Yayınevi

 

8 KASIM PAZAR
KINALIADA SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Çizeri Tan ORAL”
Konuşmacılar: Tan Oral, Faruk Şüyün
Düzenleyen: TÜYAP

13.00-14.00
Söyleşi: “Astroloji ve Bilim: Yıldızlar Size Ne Söylemez?”
Konuşmacılar: Tevfik Uyar, Sinan Aliş
Düzenleyen: Kırmızı Kedi Kitap

14.15-15.15
Söyleşi: “Köpek Avı, Canavar Kılı ve Sihirli Tarifler – Almanya’dan Çocuk Kitapları Yazarı Kirsten Reinhardt’ın Dünyası”
Yöneten ve Çeviren: Fügen Uğur,
Konuşmacılar: Kirsten Reinhardt, Murat Batmankaya
Düzenleyen: Frankfurt Kitap Fuarı-Goethe Enstitüsü

15.30-16.30
Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
Söyleşi: “Aziz Nesin’li Yıllar”
Konuşmacılar:  Ali Nesin
Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP

16.45-17.45
Söyleşi: “Sevdiğim Kitap Adları Gibi”
Konuşmacı: Onur Caymaz
Düzenleyen: Kırmızı Kedi Yayınları

18.00-19.15
Panel: “Yaşar Kemal: Sözün Büyücüsü”
Yöneten: Ahmet Bozkurt
Konuşmacılar: Adnan Binyazar, Feridun Andaç
Düzenleyen: İnkılap Kitabevi

9 KASIM PAZARTESİ
ONUR KONUĞU ROMANYA

11.30-13.00
Profesyonel Buluşma: “Türkiye ve Romanya Yayıncılar Buluşması”
Çevirmen: Sunia Acmambet
Yer: Heybeliada Salonu

13.00-14.00
Söyleşi: “Çocuk Edebiyatı Ciddi Bir İştir”
Konuşmacılar: Fiorin Bican, Vasile Ernu, Oana İspir
Moderator: Carmen Muşat
Çevirmen: Alina Gerez
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

14.00-15.00
Söyleşi: “Modern Romanya Romanı”
Konuşmacılar: Corina Sabau, Doina Ruşti, Octavian Soviany
Moderator: Carmen Muşat
Çevirmen: Alina Gerez
Yer: Uluslararası Salon (I. Hol) Romanya Ülke Standı

 

9 KASIM PAZARTESİ
MARMARA SALONU

11.00-12.30
Panel: “Çocuğun Yararına Aile ve Öğretmen İşbirliği”
Konuşmacılar: Muammer Yıldız, Bengi Semerci
Düzenleyen: Yeşil Dinozor

12.45-13.45
Atölye: Çocuklarda Zekâ Geliştiren Kitap ve Materyaller
Düzenleyen: Çamlıca Çocuk Yayınları

14.00-15.00
Panel: “Köy Enstitülerinin Bugüne İletileri”
Yöneten: Kemal Kocabaş
Konuşmacılar: Cengiz Bektaş, Doğan Hızlan, Firdevs Gümüşoğlu, Pakize Türkoğlu,
Düzenleyen: YKKED

 

15.15-16.15
Söyleşi: “İstanbul’un Fethinin Kahramanları”
Konuşmacı: Ahmet Şimşirgil
Düzenleyen: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.

16.30- 17.30
Panel: “Adalet Yoksa Gelecek de Yok”
Yöneten: Berat Günçıkan
Konuşmacı: Aysel Çelikel
Düzenleyen: Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)

 

9 KASIM PAZARTESİ
KARADENİZ SALONU

12.00-12.45
Atölye: “Ahmet Ercan’la Çocuk Atölyesi”
Düzenleyen: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.

13.00-13.45
Söyleşi: “İkiz Gezginler İstanbul’da”
Konuşmacı: Betül Avunç
Düzenleyen: TUDEM

16.15-17.15
Söyleşi: “Puşkin, Soğanlı Dağları ve 1829 Osmanlı-Rus Savaşı”
Konuşmacı: Tekin Sönmez
Düzenleyen: Nis Medya

17.30-18.30
Söyleşi: “Günümüze Edebiyatında Yeni Arayışlar/Yeni Aranışlar”
Konuşmacılar: Aydın Şimşek, Özge Kocatürk, İlknur Kubaşık
Düzenleyen: Kanguru Yayınları

 

9 KASIM PAZARTESİ
HEYBELİADA SALONU

11.30-13.00
Profesyonel Buluşma: “Türkiye ve Romanya Yayıncılar Buluşması”
Düzenleyen: Onur Konuğu Romanya

14.15-15.30
Panel: “Tükiye’de Dijital Yayıncılık Serüveni”
Konuşmacılar: Figen Ger (Simplicissimus Book Farm), Mehmet Ali Çalışkan (Libronet-Babil.com), Cavit Nacitarhan (Evrensel Basım Yayın)
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

16.00-17.30
Profesyonel Buluşma: “Türkiye’de Kitap Pazarı ve Çok Satanlar”
Düzenleyen: Türkiye Yayıncılar Birliği

 

10 KASIM SALI
MARMARA SALONU

10.00-10.45
Söyleşi: “Yaşamı Tanıyorum”
Konuşmacı: Gülsüm Cengiz
Düzenleyen: Evrensel  Basım Yayın-Evrensel Çocuk Kitaplığı

11.00-11.45
Atölye: “Levent ile Kendi Hikayeni Yaz”
Düzenleyen: Timaş Çocuk

13.00-13.45
Söyleşi: “Tilki Toni ile Tanışmaya Hazır Mısın?”
Konuşmacı: Hafize  Güner
Düzenleyen: Kelime Yayınları

14.00-15.00
Söyleşi: “Gençlik Yayıncılığında Yeni Trendler”
Konuşmacı: Sema Çömlekçi
Düzenleyen: Carpe Diem

16.30-17.30
Şiir Dinleti: “Şiire Yolculuk”
Yöneten: Tekin Gönenç
Müzik: Nebih Nafile
Katılımcılar: Gökhan Cengizhan, Müştehir Karakaya, Fügen Kıvılcımer, Melahat Babalık, Kevser Atay, Ahmet Çelik, Dilruba Nuray Erenler, İsmail Tepiroğlu, Ali Karagöz, Cihat Solmaz, Bilge Öngöre
Düzenleyen: Edebiyatçılar Derneği

17.45-18.45
Söyleşi: “Kanser Öldürmek İçin Değil Yaşatmak İçindir”
Konuşmacı: Yücel Aydemir
Düzenleyen: Kitsan

 

10 KASIM SALI
KARADENİZ SALONU

11.00-11.45
Söyleşi: “Ayasofya Müzesi’nde Bir Tuhaf Yolculuk: Ayasofya Konuştu”
Konuşmacı: Füsun Çetinel
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

12.00-12.45
Söyleşi: “Atatürk Olmak”
Konuşmacı: Aytül Akal
Düzenleyen: Uçanbalık Yayınları

13.00-13.45
Söyleşi: “Bana Sesini Bırak: Neslihan Önderoğlu Gençlerle Buluşuyor
Konuşmacı: Neslihan Önderoğlu
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

14.00-14.45
Söyleşi: “Suyu Sevmeyen Balık”
Konuşmacı: Habib Bektaş
Düzenleyen: TUDEM Yayınları

15.00-16.00
Söyleşi: “20. Yüzyılın En Büyük Lideri Mustafa Kemal Atatürk”
Konuşmacı: İlker Başbuğ
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

16.15-17.15
Söyleşi: “Dünyanın En Akıllı İnsanısın”
Konuşmacı: Erdal Demirkıran
Düzenleyen: Kashna Kitap

17.30-18.30
Söyleşi: “Psikodinamik Açıdan Enver Ercan ve Şiiri
Konuşmacılar: Yusuf Alper, Enver Ercan
Düzenleyen: Varlık Yayınları

 

11 KASIM ÇARŞAMBA
INTEREXPO  SALONU

14.00-15.00
Söyleşi: “Broy’un 30. Yılında Şiir Dergiciliği”
Yöneten: Aydan Ay
Konuşmacılar: Mecit Ünal, Berkiz Berksoy, Seyyit Nezir, Volkan Hacıoğlu
Düzenleyen: Broy Yayıncılık

16.00-17.00
Panel: “Fettullah Gülen Buhranlı Günler ve Ümit Atlasımız”
Düzenleyen: Kaynak Kültür Yayın Grubu-Nil Yayınları

 

11 KASIM ÇARŞAMBA
MARMARA SALONU

10.00-10.45
Atölye: “Şirin ile Kendi Hikayeni Yaz”
Düzenleyen: Timaş Çocuk

11.00-11.45
Söyleşi: “Bu Kitabın Kuyruğu Var”
Konuşmacılar: Tan Oral, Kamil Masaracı, Gülsüm Cengiz
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın-Evrensel Çocuk Kitaplığı

12.00-12.45
Söyleşi: “İşin Komiği”
Konuşmacı: Asuman Portakal
Düzenleyen: Altın Kitaplar

13.00-13.45
Söyleşi: “Mizahın Çocuk Dünyasına Kattıkları”
Konuşmacı: Hüsnan Şeker
Düzenleyen: Altın Kitaplar

14.00-15.00
Söyleşi: “Resimli Çocuk Kitapları’nda Görseli Okumak, Okuduğunu Görmek”
Konuşmacılar: Ebru Akkaş Kuseyri, Tülin Sadıkoğlu, Ayla Çınaroğlu
Düzenleyen: Sarıgaga Yayınları

15.15-16.15
Söyleşi: “Selam Yaratana ‘Emek Şiirleri’”
Konuşmacılar: Gülsüm Cengiz, Eray Canberk
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

16.30-17.30
Söyleşi: “Sinemada Edebiyat Uyarlamaları”
Konuşmacı: Rıza Oylum
Düzenleyen: Net Yayın

17.45-18.45
Söyleşi: “İstanbul’da Ulaşım Hikayeleri ve Mizah”
Konuşmacı: Akın Kutoğlu
Düzenleyen: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.

 

11 KASIM ÇARŞAMBA
KARADENİZ SALONU

10.00-10.45
Öykü Atölyesi: “Koza Yazarlarıyla Öykü Atölyesi”
Yönetenler: Melek Koç, Nizamettin Uğur
Düzenleyen: Koza Yayın

11.00-11.45
Söyleşi: “Rüzgarlı Bir Bisiklet Hayali ve Benim Babam Ömür Adam”
Konuşmacı: Ömer Açık
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

12.00-12.45
Söyleşi: “Fantastik Kurgu’da Mizah”
Konuşmacı: Esra Avgören
Düzenleyen: Damla Yayınevi

13.00-13.45
Söyleşi: “İlk Gençlikte Keşiflerle Dolu Bir Yolculuk: Dağ Sustu, Dağ Konuştu”
Konuşmacı: Hacer Kılcıoğlu
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

14.00-15.00
Söyleşi: “İki Yazar Bir Kitap: Kayıp Kitaplıktaki İskelet’in İzinde”
Konuşmacılar: Mavisel Yener, Aytül Akal
Düzenleyen: TUDEM Yayınları

15.15-16.15
Söyleşi: “Kim Demiş Kadınlar Futboldan Anlamaz Diye”
Konuşmacılar: Sema Tuğçe Dikici, Behram Kılıç, Okay Karacan
Düzenleyen: Caretta Yayıncılık

16.30-17.30
Melih Cevdet Anday 100 Yaşında
Panel: “Yirminci Yüzyılı Yaşadım”
Yöneten: Turgay Fişekçi
Konuşmacılar: Hıfzı Topuz, Ali Sirmen, Enver Aysever
Düzenleyen: Türkiye Yazarlar Sendikası

17.45-18.45
Panel: “Tut Elimden İzmir: Tarık Dursun K.”
Yöneten: Enver Ercan
Konuşmacılar: Hikmet Altınkaynak, Cihan Demirci, Nurduran Duman, Semih Poroy, Yalvaç Ural
Düzenleyen: TÜYAP

 

11 KASIM ÇARŞAMBA
BÜYÜKADA  SALONU

13.00-14.00
Söyleşi: “Geçmişi ve Bugünü Bir Romanda Buluşturmak”
Konuşmacı: Bahadır Yenişehirlioğlu
Düzenleyen: Timaş Yayınları

14.15-15.15
Söyleşi: “Şiir Hala Mümkün mü? İnsana, Hayata, ve Şaire Rağmen Şiir”
Konuşmacılar: Orhan Kahyaoğlu,Yalçın Armağan, Emirhan Oğuz, Necmiye Alpay, Asuman Susam
Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Dört İstanbul”
Konuşmacı: Radi Dikici
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

16.45-18.15
Aziz Nesin 100 Yaşında
Panel: “100. Doğum Yılı Dolayısıyla Aziz Nesin Tiyatrosu’na Bir Bakış”
Konuşmacılar: Üstün Akmen, Timur Selçuk, Dilek Türker, Ali Sürmeli, Erdal Cindoruk
Düzenleyen: Tiyatro Eleştirmenleri Birliği

12 KASIM PERŞEMBE
MARMARA SALONU

10.00-10.45
Öykü Atölyesi: “Koza Yazarlarıyla Öykü Atölyesi”
Yönetenler: Zeynep Aliye, Nizamettin Uğur
Düzenleyen: Koza Yayın

11.00-11.45
Söyleşi: “Yolları ve Öyküleri Kesişen Umut Sokağı Çocukları”
Konuşmacı: Gülsevin Kıral
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

12.00-12.45
Yaratıcı Okuma Atölyesi: “Okumayı Sevmeyen Çocuk”
Yöneten: Çiğdem Odabaşı
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları

13.00-13.45
Söyleşi: “Acaba Ne Olsam? Geleceğin Meslekleri”
Konuşmacı: Toprak Işık
Düzenleyen: TUDEM Yayınları

14.00-14.45
Yaratıcı Okuma Atölyesi: “Yaşar Kemal’den Neredesin Arkadaşım”
Yöneten: Çiğdem Odabaşı
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Çocuklarla Resmin Başyapıtlarına Yolculuk”
Konuşmacılar: Tevfik Taş, Firuze Engin
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın-Evrensel Çocuk Kitaplığı

 

18.00-19.00
Söyleşi: “Polis Eşleri ve Anneleri”
Konuşmacı: Buket Güney
Düzenleyen: Kaynak Kültür Yayın Grubu

 

12 KASIM PERŞEMBE
KARADENİZ SALONU

10.00-10.45
Söyleşi: “Hammit-Anadolu’dan Fantasti’ye”
Düzenleyen: Timaş Çocuk

11.00-12.00
Söyleşi: “Okumak Yazmak Hayal Kurmak ve Gülmek”
Konuşmacılar: Vassilis Papatheodorou, Fulya Koçak
Düzenleyen: Kelime Yayınları

13.15-14.00
Söyleşi: “Aslı Der ile Yeni Gençlik Romanı Darmadağın Üzerine”
Konuşmacı: Aslı Der
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

14.15-15.15
Söyleşi: “Nur İçözü’nün Gülmece Dünyası”
Konuşmacı: Nur İçözü
Düzenleyen: Altın Kitaplar

15.30-16.30
Söyleşi: “İngilizce Kelime Ezberleme ve Hafıza Geliştirme Teknikleri”
Konuşmacı: Şinasi Bademcioğlu
Düzenleyen: Alfa Yayınları

16.45-17.45
Söyleşi: “Umutlar ve Hayaller”
Konuşmacı: Fırat Çakır
Düzenleyen: Yediveren Yayınları

18.00-18.45
Söyleşi: “Mafya Sekreteri”
Konuşmacılar: Karolis İnokaitis, Gizem Fere
Düzenleyen: Puslu Yayıncılık

 

12 KASIM PERŞEMBE
HEYBELİADA  SALONU

12.00-13.00
Söyleşi: “Sağlıklı Aile Sağlıklı Çocuk Demektir”
Konuşmacı: Bünyamin Çetinkaya
Düzenleyen: Pegem Akademi

13.15-14.15
Söyleşi: “Bir Kitabın Doğuşu: Kitaplar Nasıl Yaratılıyor?”
Konuşmacı: Defne Ongun Müminoğlu
Düzenleyen: Artemis Yayınları

14.30-15.30
Söyleşi: “Bir Çocuk Kitabı Yazarı Gözüyle Mizah: Örnek Olarak Çıtı Pıtı Bir Kedi Olmak İstemiyorum”
Konuşmacılar: Renan Özdemir, Gönül Ünal
Düzenleyen: Kelime Yayınları

15.45-16.45
Söyleşi: “Güncel Tartışmalar Üzerinden Günümüz Şiirine Bakışlar”
Konuşmacılar: Mustafa Fırat, Baki Ayhan T., İsmail Cem Doğru
Düzenleyen: Mühür Kitaplığı Yayınları

17.00-18.00
Söyleşi: “Anadolu’da Tarih Öncesi Persler ve Ksenophon”
Konuşmacı: Tekin Sönmez
Düzenleyen: Nis Medya

18.15-19.00
Panel: “Alaşiya Mektupları”
Yöneten: Aba Müslim Çelik
Konuşmacılar: Emel Kaya, Maria Siakalli, Mine Ömer
Düzenleyen: Nezih-er Yayınları

 

12 KASIM PERŞEMBE
BÜYÜKADA  SALONU

11.00-12.00
Söyleşi: “İlköğretimde 100 Temel Eser: Temelimiz Ne Kadar Sağlam?”
Konuşmacı: Banu Bozdemir
Düzenleyen: Caretta Yayıncılık

12.30-13.30
Söyleşi: “Hoş geldin Sınav”
Konuşmacı: Faruk Öndağ
Düzenleyen: Timaş Yayınları

13.45-14.45
Söyleşi: “Kıkırdayan Düşünceler”
Konuşmacı: Nur Dombaycı
Düzenleyen: Damla Yayınevi

15.00-16.00
Anma ve Söyleşi: “Şiirin ve Umudun Yorulmaz İğnesi: Sennur Sezer”
Konuşmacılar: Doğan Hızlan, Eray Canberk, Gülce Başer
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

16.15-17.15
Söyleşi: “Sarı Kitaplar, Sürgün Diller”
Konuşmacılar: Pakrat  Estukyan, Yavuz Ekinci, Sabine Adatepe,Müslüm Yücel, Jaklin Çelik
Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

17.30-18.45
Söyleşi: “Siyaset Hukuku Alt Etti mi?”
Konuşmacı: Selçuk Kozağaçlı
Düzenleyen: Boran Yayıncılık

 

13 KASIM CUMA
INTEREXPO  SALONU

13.00-14.00
Panel: “12 Eylül ve Edebiyat”
Yöneten: B. Sadık Albayrak
Konuşmacılar: Yalçın Küçük, Taylan Kara
Düzenleyen: Hayal Yayınları

14.15 -15.15
Söyleşi: “Kafamda Böcekler Sahne Hali”
Konuşmacı: Yunus Günçe
Düzenleyen: Trend Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Bir Dizi Film”
Konuşmacılar: Abdullah Abdülkadiroğlu, Mehmet Altan, Ekrem Dumanlı
Düzenleyen: Ufuk Kitap

18.00-19.00
Söyleşi: “Sermaye Kültüründen Kopuşun Adı: Muzaffer Oruçoğlu”
Konuşmacılar: Mehmet Akkaya, Metin Kayaoğlu, Ragıp Zaarakolu
Düzenleyen: Belge Uluslararası Yayıncılık

 

13 KASIM CUMA
MARMARA SALONU

11.00-11.45
Söyleşi: “Bir Kahramanın Hayal Dünyasına Yolculuk”
Konuşmacı: Can Avar
Düzenleyen: Timaş Çocuk

12.00-12.45
Atölye: “Çocuklarla Masal Atölyesi”
Yöneten: Figen Yaman Coşar
Düzenleyen: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.

13.00-13.45
Söyleşi: “Zeno ve Mondo ile Gülelim”
Konuşmacı: Nilay Yılmaz
Düzenleyen: Altın Kitaplar

14.00-15.00
Söyleşi: “İslam’da Sosyal Değişim ve Devrimler”
Konuşmacı: İhsan Eliaçık
Düzenleyen: Doğu Kitap-Göl Kitap

15.15-16.15
Söyleşi: “Yarabıçak”
Konuşmacılar: Cengiz Aktar, Hakan Atalay
Düzenleyen: İthaki Yayınları

16.30-17.30
Panel: “Dünden Bugüne Haricilik ve Neo-Hariciler”
Yöneten: Kerim Balcı
Konuşmacılar: Ali Bulaç, Ali Ünal, Ali Ünsal
Düzenleyen: Kaynak Kültür Yayın Grubu-Işık Yayınları

17.45-18.45
Söyleşi: “Çocuğunuzu Meleklerin Kanatlarında Yetiştirmek”
Konuşmacı: Beki İkala Erikli
Düzenleyen: Remix Yayınları

 

13 KASIM CUMA
KARADENİZ SALONU

11.00-12.00
Söyleşi: “Mizah Ustası Behiç Ak Okurlarıyla Buluşuyor”
Konuşmacı: Behiç Ak
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

12.15-13.00
Söyleşi: “Kitaplar ve Hayaller”
Konuşmacı: Miyase Sertbarut
Düzenleyen: TUDEM Yayınları

13.15-14.00
Söyleşi: “Her Kitap Bir Gülüş, Her Kitap Bir Düş”
Konuşmacı: Koray Avcı Çakman
Düzenleyen: TUDEM Yayınları

14.15-15.15
Söyleşi: “Gülerek Andıklarım”
Konuşmacı: Gülten Dayıoğlu
Düzenleyen: Altın Kitaplar

16.00-16.30
Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
Açılış: “100 Yaşında Aziz Nesin’e Merhaba”
Oynayan: Genco Erkal
Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP

16.45-18.15
Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
Panel: “Oyun Yazarı Olarak Aziz Nesin”
Konuşmacılar: Zehra İpşiroğlu, Ayşegül Yüksel
Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP

 

13 KASIM CUMA
BÜYÜKADA SALONU

13.00-14.00
Söyleşi: “Tabular, Korkular ve Kadınlar”
Konuşmacılar: Zehra İpşiroğlu, Tijen Savaşkan
Düzenleyen: E Yayınları

14.15-15.15
Panel: “İran ve Türkiye’de Şiirin Dişil Dili”
Yöneten: Nurduran Duman
Konuşmacılar: Arife Kalender, Haşim Hüsrevşahi
Düzenleyen: TÜYAP

15.30-16.30
Panel: “Yasak Kitaplar”
Konuşmacılar: Tuna Kiremitçi, Emin Karaca, Ragıp Zarakolu
Düzenleyen: Türkiye Yayıncılar Birliği

16.45-17.45
Panel: “Savaş, Göç ve Göç Edebiyatı”
Yöneten: Tevfik Taş
Konuşmacılar: Fatih Polat, Tahir Şilkan, Ercüment Akdeniz
Düzenleyen: Türkiye Yazarlar Sendikası

18.00-18.45
Söyleşi: “Devrim Sürecinde Devlet Sorunu: Dün, Bugün ve Yarın”
Konuşmacı: Cem Eroğul
Düzenleyen: Yordam Kitap

 

14 KASIM CUMARTESİ
INTEREXPO SALONU

12.00-13.00
Söyleşi: “Hz. İnsan’a Dair”
Konuşmacı: Dücane Cündioğlu
Düzenleyen: Kapı Yayınları

13.15-14.15
Söyleşi: “Kayı Konferansları: Bir İmparatorluk Tarihi”
Konuşmacı: Ahmet Şimşirgil
Düzenleyen: Timaş Yayınları

14.30-15.30
Söyleşi: “Yollar ve Yolculuklar”
Konuşmacı: Üstün Dökmen
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

17.30-19.30
Wattpad Türkiye Kutlaması
Düzenleyen: Wattpad

 

14 KASIM CUMARTESİ
MARMARA SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “Ahmet Şerif İzgören ile Söyleşi”
Konuşmacı: Ahmet Şerif İzgören
Düzenleyen: Elma Yayınevi

13.00-14.00
Söyleşi: “Yeni Osmanlıcılık ve Barış”
Konuşmacı: Erdoğan Aydın
Düzenleyen: Literatür Yayınları

14.15-15.15
Söyleşi: “Dün, Bugün, Yarın, Türkiye”
Konuşmacı: Ece Temelkuran
Düzenleyen: Can Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Harita Metod Defteri’nden Parçalar-Özyaşam Öyküsü Yazmak”
Konuşmacı: Murathan Mungan
Düzenleyen: Metis Yayınları

16.45-17.45
Söyleşi: “Rıfat Ilgaz ve Şiir”
Konuşmacılar: Celal Başlangıç, Aydın Ilgaz
Düzenleyen: Çınar Yayınları

18.00-19.00
Söyleşi: “Zabel Yesayan’ı Hatırlamak”
Konuşmacılar: Karin Karakaşlı, Hazal Halavut, Sevan Değirmenciyan, Mehmet Fatih Uslu
Düzenleyen: Aras Yayıncılık

14 KASIM CUMARTESİ
KARADENİZ SALONU

11.00-11.45
Söyleşi: “Çocuk ve Mizah”
Konuşmacı: Sara Gürbüz Özeren
Düzenleyen: Damla Yayınevi

12.00-13.00
Panel: “Çocuk Edebiyatı’nda Mizah”
Yöneten: Mavisel Yener
Konuşmacılar: Hanzade Servi, Pelin Güneş, Koray Avcı Çakman
Düzenleyen: TUDEM

13.15-14.15
Söyleşi: “İstanbul’da Kültür Sanat Takipçisi Olmak”
Konuşmacı: Yekta Kopan
Düzenleyen: Can Yayınları

14.30-15.15
Paneli: “Türk Şiirinde Kadın”
Yöneten: Mürsel Gündoğdu
Konuşmacı: Meryem Aybike Sinan
Düzenleyen: Nesil Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Cumhuriyet Tarihi: Yalanlar ve Gerçekler”
Konuşmacı: Sinan Meydan
Düzenleyen: İnkılap Kitabevi

16.45-18.00
ÖDÜL TÖRENİ: “Cevdet Kudret Edebiyat Ödülleri Töreni”
Panel: “Öykü Dergiciliğinin Dünü, Bugünü, Geleceği”
Yöneten: Handan İnci
Konuşmacılar: İbrahim Yıldırım,Faruk Duman,Ercan y Yılmaz
Düzenleyen: Cevdet Kudret Ailesi-Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi-TÜYAP

18.30-19.15
Söyleşi: “Öğrenmeyi Öğrenme”
Konuşmacı: Alişan Kapaklıkaya
Düzenleyen: Yediveren Yayınları

 

14 KASIM CUMARTESİ
HEYBELİADA SALONU

12.00-12.45
Panel: Cemal Süreya ve Üvercinka
Yöneten: Aydan Ay
Konuşmacılar: Zuhal Tekkanat, İbrahim Hacıbektaşoğlu, Engin Turgut, Volkan Hacıoğlu
Düzenleyen: Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği

13.00-14.00
Söyleşi: “Bir Blog Macerası: İnsan Kendine de İyi Gelir”
Konuşmacılar: Semih Gümüş, Ahmet Büke
Düzenleyen: ON8 Blog

14.15-15.15
Söyleşi: “Pıtırcık Etrafında Mizah, Söz ve Çizgi”
Konuşmacılar: Vivet Kanetti, Ramize Erer
Düzenleyen: Can Çocuk

15.30-16.30
Söyleşi: “Terör ve Demokrasi”
Konuşmacı: Onur  Öymen
Düzenleyen: Remzi Kitabevi

16.45-17.45
Haldun Taner 100 Yaşında
Panel: “Bir Güçlü Yazar, Bir Güzel İnsan Haldun Taner 100 Yaşında”
Konuşmacılar: Demet Taner, Ayşegül Yüksel,Handan İnci
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları

18.00-19.00
Söyleşi: “Ermeni Devrimci Paramaz”
Konuşmacılar: Kadir Akın, Garo Paylan
Düzenleyen: Dipnot Yayınevi

 

14 KASIM CUMARTESİ
BÜYÜKADA SALONU

13.00-14.00
Söyleşi: “Türkiye’de Taht Kavgaları”
Konuşmacılar: Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu
Düzenleyen:  Kırmızı Kedi Kitap

14.15-15.15
Panel: “Tan Oral; Çizgilerin ve Sözcüklerin Onuru”
Yöneten: Mustafa Kara
Konuşmacılar: Ohannes Şaşkal, Turgut Çeviker, Semih Poroy, Deniz Kavukçuoğlu
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın-Türkiye Yazarlar Sendikası-TÜYAP

15.30-16.30
Söyleşi: “Söylesem-Neylersin: Belki Bir Şiir”
Katılımcı Şair: Ahmet Telli
Düzenleyen: Everest Yayınları

16.45-17.45
Mehmet Kaplan 100 Yaşında
Söyleşi: “Mehmet Kaplan 100 Yaşında”
Konuşmacılar: İnci Enginün, Zeynep Kerman, Doğan Hızlan, Yakup Çelik
Düzenleyen: Dergâh Yayınları

18.00-18.45
Söyleşi: “Yarı-Devrimden Devrime Türkiye’nin Çıkış’ını Görebiliyor muyuz?”
Konuşmacılar: Yalçın Küçük, Sadık Albayrak
Düzenleyen: Tekin Yayınevi

 

14 KASIM CUMARTESİ
KINLIADA SALONU

12.00-12.45
ÖDÜL TÖRENİ: “Turgut Uyar Şiir Ödülleri Töreni”
Düzenleyen: Bence Kitap

13.00-13.45
Söyleşi: “Nasipse Adayız…Politika Yolculuğunun Trajikomik Novellası”
Konuşmacı: Ercan Kesal
Düzenleyen: İletişim Yayınları

14.00-15.15
Söyleşi: “İslamofobi”
Konuşmacılar: Ergun Göknel, Hilmi Yavuz
Düzenleyen: Kanes Yayınları

15:30-16.30
Söyleşi: “Sıradan Bir Adamın Sıradışı Öyküsü ve Türkiye’nin Gayriresmi Tarihi”
Konuşmacı: Edip Yüksel
Düzenleyen: Ozan Yayıncılık

16.45-17.45
Söyleşi: Geçmişten Bugüne Kürt Diplomasisi
Konuşmacılar: Faik Bulut, Fırat Aydınkaya, Fehim Işık
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

18.00-19.00
Panel: “Türkiye’de Kadın Olmak”
Yöneten: Saime Alkan
Konuşmacılar: Zehra İpşiroğlu, Sündüz Haşar, Funda Kotan
Düzenleyen: Ekin Yazın Dostları

 

15 KASIM PAZAR
INTEREXPO SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “Huyu, Suyu Güzel Çocuk”
Konuşmacı: Mehtap Kayaoğlu
Düzenleyen: Nesil Yayınları

13.00-14.00
Söyleşi: “Devlet Güvenliğini Tehdit Eden Yapılar”
Konuşmacı: Hanefi Avcı, Emin Aslan
Düzenleyen: Tekin Yayınevi

14.15-15.15
Söyleşi: “Zor Yıllarda Edebiyat”
Konuşmacı: Nilufer Kuyaş, Faruk Duman, Semih Gümüş
Düzenleyen: Can Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Güvenli Bağlanmak ve Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural”
Konuşmacı: Adem Güneş
Düzenleyen: Timaş Yayınları

16.45-17.45
Söyleşi: “Söyleyeceklerim Var”
Konuşmacı: Kemal Gülen
Düzenleyen: Kaynak Kültür Yayın Grubu-Yitik Hazine Yayınları

 

15 KASIM PAZAR
MARMARA SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “Sinop Zindanı: Allah Kurtarsın”
Konuşmacılar: Ertuğrul Günay, Sezai Sarıoğlu,Eşber Yağmurdereli
Düzenleyen: Kibele Yayınları

13.00-14.00
Söyleşi: “Osmanlı’nın Kalbini Bekleyenler”
Konuşmacı: Talha Uğurluel
Düzenleyen: Timaş Yayınları

14.15-15.15
Söyleşi: “Hayatın Farkında Mısın?”
Konuşmacı: Azra Kohen
Düzenleyen: Destek Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Şükürle Gelen Huzur”
Konuşmacı: Uğur Koşar
Düzenleyen: Destek Yayınları

16.45-17.45
Panel: “Yakın Doğu’da Savaş, Barış ve Kürtler”
Yöneten: İsmail Gürbüz
Konuşmacı: İsmail Beşikçi
Düzenleyen: İsmail Beşikçi Vakfı Yayınları

18.00-18.45
Söyleşi: “Anılarımdaki Türkiye”
Konuşmacı: Yavuz Bahadıroğlu
Düzenleyen: Nesil Yayınları

 

15 KASIM PAZAR
KARADENİZ SALONU

12.00-12.45
Panel: “Türkiye Nereye? Gelişmeler, Olasılıklar”
Konuşmacılar: Haluk Gerger, Haluk Yurtsever
Düzenleyen: Yordam Kitap

13.00-14.00
Anma ve Söyleşi: “Ölümünün 40. Yılında Nurettin Topçu”
Konuşmacılar: İsmail Kara, Uğur Kökden, M. Fatih Birgül, Asım Öz
Düzenleyen: Dergâh Yayınları

14.15-15.15
Aziz Nesin 100 Yaşında Etkinlikleri
Panel: “Aziz Nesin’in Yazarlar Sendikası Yılları ve Aydınlar Dilekçesi”
Yöneten: Turgay Fişekçi
Konuşmacılar:  Adnan Özyalçıner, Murat Belge, Gündüz Vassaf
Düzenleyen: Aziz Nesin Vakfı ve Yayınları-TÜYAP

15.30-16.30
Agatha Christie 125 Yaşında
Söyleşi: “Agatha Christie 125 Yaşında”
Konuşmacılar: Celil Oker, Çiğdem Öztekin
Düzenleyen: Altın Kitaplar

16.45-17.45
Panel: “Sinemada Bilimkurgu Uyarlamaları”
Yöneten: Yankı Enki
Konuşmacılar: Doğu Yücel, Kutlukhan Kutlu
Düzenleyen: İthaki Yayınları

 

15 KASIM PAZAR
HEYBELİADA SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “İş Etiği ve Ekonomi”
Konuşmacı: Aziz Yardımlı
Düzenleyen: İdea Yayınları

13.00-14.00
Söyleşi: “Edebiyat ve Felaket”
Konuşmacılar: Nur Yazgan, Yavuz Ekinci
Düzenleyen: Kırmızı Kedi Kitap

14.15-15.15
Panel: “Çizgi Roman’da Savaş Teması ve II. Dünya Savaşı’nın 70. Yıldönümünde Yalınayak GEN”
Yöneten: Ümit Kireççi
Konuşmacılar: Arzu Taşçioğlu, Alişan Cengiz, Berk Uralcan
Düzenleyen: Desen Yayınları

15.30-16.30
Panel: “Düşünmeyi Öğrenmek ve Öğretmek”
Konuşmacılar: Zehra İpşiroğlu, Nihal Kuyumcu, Selahattin Dilidüzgün
Düzenleyen: Say Yayınları

16.45-17.45
Söyleşi: “Türkiye’de Haberciliğin Hal-i Pür Melali”
Konuşmacılar: Faruk Bildirici, Kemal Göktaş, Ümit Alan, Çiler Dursun
Düzenleyen: İmge Kitabevi

 

15 KASIM PAZAR
BÜYÜKADA SALONU

12.00-12.45
Şiir Dinletisi
Katılımcılar: Lâle Tığ, Anıl Küsen, Derya Koç, K.Nurettin Gürses, Selma Gün, Minel Altıner, Candan Eryılmaz, Dilek Ayribaş, Tuba Aydın, Gülfidan Güngör, Suat Özdemir
Düzenleyen: Aydili Sanat Derneği

13.00-14.00
Atölye: “Origami Atölyesi”
Yöneten: Nazan Tacer
Düzenleyen: TUDEM

14.15-15.15
Panel: “İktidar, Otorite ve Özgürlük”
Konuşmacılar: Mutlu Aslan, Dinçer Demirkent
Düzenleyen: Ayrıntı Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Bu Kadar Kitapla Neyi, Nasıl Yapacağız?”
Konuşmacı: Enis Batur
Düzenleyen: Kırmızı Kedi Kitap

16.45-18.15
Panel: “ Öykü Hamurunda Kadın Eli”
Yöneten: Ayşegül Tözeren
Konuşmacılar: Sibel Öz, Aslı Erdoğan, Ayşegül Kocabıçak, Belma Fırat, Melike Belkıs Aydın, Özlem Kiper, Fulya Bayraktar, Tekgül Arı
Düzenleyen: Notabene Yayınları

 

15 KASIM PAZAR
KINALIADA SALONU

12.00-12.45
Söyleşi: “Ezidiler ve Melek Tavus”
Konuşmacı: Esat Korkmaz
Düzenleyen: E Yayınları

13.00-14.00
Söyleşi: “Kahkaha Yogası ile Kahkaha Mucizesi”
Konuşmacı: Kemal İslamoğlu
Düzenleyen: Altın Kitaplar

14.15-15.15
Söyleşi: “Kokular Kitabı’ndan Kokular Sohbetine”
Konuşmacı: Vedat Ozan
Düzenleyen: Everest Yayınları

15.30-16.30
Söyleşi: “Suriye’deki Gelişmelerin Anlamı”
Konuşmacılar: Mehmet Ali Güller, Ahmet Yavuz
Düzenleyen: Kaynak Yayınları

16.45-17.45
Söyleşi: “Türküm, Kürdüm, Çerkezim, Sosyalistim”
Konuşmacılar: Bülent Uluer, Sezai Sarıoğlu

Düzenleyen: Dipnot Yayınevi

 

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir