Tanrıkulu, Davutoğlu’na Beyaz Torosları Sordu

Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakana 1990’lı yıllarda beyaz toroslar sebebiyle ortaya çıkan faili meçhul cinayet sayısını sordu.

Dağ Medya/Ankara-Tanrıkulu, Van’ın Tuşpa ilçesindeki mitingde yaptığınız konuşmada: “AK Parti iktidardan indirilirse buralarda terör çeteleri dolaşacak, beyaz toroslar dolaşacak. Biz buraları faili meçhullere bırakmayacağız. Hiç merak etmeyin seksenli doksanlı yıllara dönmeyeceğiz.” ifadeleriniz basına yansımıştı.”

“Beyaz Toros, Türkiye gündemine 1990’lı yıllarda girmişti. O dönemde, JİTEM’in “devriye aracı” olarak bilinen Renault 12 Toros marka çoğunluğu beyaz renkte arabalar, özellikle Doğu ve Güneydoğu Bölgelerinde işlenen faili meçhul ve adam kaçırmalarla ilişkilendirilen bir simge haline gelmiştir.” diyerek aşağıdaki soruları yöneltti:

1-1990’lı yıllarda beyaz toroslar sebebiyle ortaya çıkan faili meçhul cinayet sayısı kaçtır?

2-AKP Hükümetleri döneminde 1990’lı yıllarda beyaz torosların işlediği faili meçhul cinayetlerden hangileri aydınlatılmıştır?

3-Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşayan vatandaşlarımıza faili meçhulların simgesi beyaz torosları hatırlatma gerekçeniz nedir?

4-07 Haziran 2015 Genel Seçimlerinden sonra yaşanan olaylarda Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde kaç çocuk yaşamını yitirmiştir?

5-07 Haziran 2015 Genel Seçimlerinden sonra yaşanan olaylarda Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde toplam kaç vatandaşımız yaşamını yitirmiştir?

6-07 Haziran 2015 Genel Seçimlerinden sonra yaşanan olaylarda vatandaşların maddi zararı ne kadardır? Zararın ne kadarlık kısmı karşılanmıştır?

7-Diyarbakır, Suruç ve Ankara’da yaşanan terör saldırıları ile “Beyaz Toros Faili Meçhul Cinayetler” arasındaki fark nedir?

8-“AK Parti iktidardan indirilirse buralarda terör çeteleri dolaşacak, beyaz toroslar dolaşacak” ifadeniz vatandaşlarımıza yönelik bir tehdit mesajı mıdır?

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.