Haydarpaşa Garı’nda İstanbul Kahve Festivali

İstanbul Kahve Festivali bugün başladı.  22-25 Ekim tarihleri arasında Haydarpaşa Garı’nda gerçekleşecek İstanbul Coffee Festival’inde, ulusal ve uluslararası markaları bir çatı altında topluyor.

Kadıköy
Festivalde kahve ikramı ve tadımı, demleme metodu eğitimleri, atölyelerde interaktif çalışmalar olacak. Ayrıca söyleşi, film, konser, sergi gibi birçok etkinlik de dört gün boyunca sürecek.
Atölye çalışmalarında evde kahve demleme teknikleri ve incelikleri de konunun uzmanları tarafından anlatılacak. Demleme/Brew Bar’da baristaların farklı demleme metotlarıyla hazırlayacakları kahvelerin tadına bakıp canlı müzik performanslarını izleyebilecek ve DJ’leri dinleyebileceksiniz. Ayrıca tarihi gar binasında CoffeeARTİst karma sergisi gezilebilecek.

Kahve konusunda dünya genelinde düzenlenen tek resmi organizasyon olarak bilinen World Coffee Events’in Türkiye seçmeleri de SCAE Türkiye tarafından festival sırasında yapılacak. Barista, Latte Sanatı, Cezve&İbrik Türk Kahvesi, Demleme ve Kavurma gibi beş farklı kategoriden oluşan yarışmanın birincileri dünya şampiyonalarında Türkiye’yi temsil edecekler.
İstanbul Coffee Festival Kurucu Başkanı ve Direktörü Alper Sesli, yaptığı açıklamasında”İstanbul, son birkaç yıldır dünyanın en gelişmiş kahve şehirlerinden biri haline gelmeye aday. Şehrin kahve sahnesinin çeşitliliğini ve mükemmelliğini tanıtmak, teşvik etmekse bizim vizyonumuz. Geçen seneden bu yıla yaklaşık yüzde 30 oranında artizan lezzetler sunan yeni kahve ve kavurma dükkânları açıldı” dedi.

Daha fazla bilgi için tıklayınız

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.