H-art Collective “Mobile” Fotoğraf Sergisi İzleyici İle Buluşuyor

Yeni sanat akımı olarak kabul gören mobil fotoğrafçılığın Türkiye’de ki başarılı temsilcilerinden H-Art Collective “Mobil” adlı sergisi ile 14 Kasım – 16 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fotoğraf Galerisi’de izleyici ile buluşuyor.

Fotoğraf çeken mobil cihazlar birincil kullanım alanı dışında; alternatif sanatsal üretim bicimlerinin en son halkası olarak kabul görmüş, yeterliliğini ispatlamış, yeni çağın görsel kültürünün önemli parçalarından biri olmuştur. Tüm dünyayı etkisi altına almış bu yeni akımı temsil eden sergide sanatçıların kentsel yaşam temalı fotoğraflarını görülecek.

2015-10-20 07-53-03 Ekran görüntüsü

H-art Collective Hakkında

2015-10-20 07-47-26 Ekran görüntüsü

H-art Collective sokak fotoğrafçılığı alanında mobil araçlarla üretim yapan kollektif bir fotoğraf oluşumu. 2014 yılında, bu alanda birlikte üretme, dayanışma ve ortak projeler oluşturma amacıyla bir araya gelen Sevil Alkan, İlknur Can, Hakan Çınar ve Emrullah Eyvallah tarafından kuruldu.

Sokakta fotoğraf çekilmesinin mobil araçlarla icra edilmesi, fotoğraftaki zaman ve mekan öğelerini değiştirmiş, fotoğrafın daha da zenginleşmesini sağlamıştır. H-art Collective, bu alanda icra edilecek özgün çalışmaların ve deneysel yaklaşımların peşinde. Kollektif, yeni fotoğrafçılarla büyümeyi hedefleyerek, mobil sokak fotoğrafçılığı alanında yenilikçi çalışmalara imza atmayı ve bu deneyimleri diğer fotoğrafçılarla paylaşmayı amaçlıyor.

Portfolya dosyasını İndirmek ve İncelemek İçin Tıklayınız

Daha Fazla Detay için:

http://h-artcollective.com/

https://instagram.com/hartcollective

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.