Ankara Katliamında Dört Tutuklama

[Fotoğraf: AA]


Ankara Katliamı ile ilgili, tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen 6 kişiden 4’ü tutuklandı. Emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra sabah saatlerinde savcılığa sevk edilen şüphelilerin sorguları tamamlandı.

Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosunda soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcılarına ifade veren şüphelilerden 6’sı tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Savcılık, 4 şüpheliyi doğrudan serbest bırakırken, 1’i hakkında adli kontrol uygulanması talep etti.

Savcılık ayrıca, nöbetçi sulh ceza hakimliğinden 9 şüpheli hakkında da yokluğunda tutuklama kararı çıkarılmasını istedi.

Şüphelilerin, Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 82/1. maddesindeki, “tasarlayarak, bombalama suretiyle kasten öldürme” ve “cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını

Cumhuriyet savcılarının tutuklanmalarını talep ettiği 6 zanlının Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğindeki sorguları tamamlandı. Sorgu sonucunda zanlılardan 4’ünün tutuklanmasına karar verilirken, 2 kişi serbest bırakıldı.

Yorumlar

yorumlar

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.